OCZAMI PSIAKAPSIAK W DOMU

5 idealnych zabawek dla psich emerytów!

Wszystkie psiaki uwielbiają zabawę! Jedne preferują szaleństwa z właścicielami, inne zaciekle ścigają frisbee, następne zaś z lubością gryzą piszczące kurczaki.

Z biegiem czasu pupile mogą tracić chęć do zabawy wykorzystując czas na dłuższe drzemki. Nie musi to być związane jednak z brakiem chęci do harców, lub zmęczeniem!

Może Twój psiak nie biega za piłką, bo niedowidzi? Przestał gryźć ulubione zabawki, ponieważ nie lubi chropowatej struktury, która rani jego dziąsła? A może sami zaobserwowaliście, że po gryzieniu kości smakowej, czy suszonych przysmaków Wasz pupil ma problemy trawienne?

Od pewnego czasu na rynku coraz częściej pojawiają się zabawki, które powstały z myślą właśnie o psich emerytach. Przecież niezawodnym sposobem na utrzymanie starszego psa szczęśliwego i zdrowego jest zapewnienie mu: odpowiedniej diety, pielęgnacji, racjonalnej aktywności fizycznej oraz umożliwienie mu bezpiecznej zabawy!

Jakie zabawki powinniście zakupić, aby Wasz pupil szalał za nimi ze szczenięcym zapałem? Oto nasze propozycje:

Untitled1.1

Jak wcześniej zostało wspomniane – często staruszki rezygnują z zabaw ze względu na obolałe dziąsła. Dla psich amatorów ganiania za latającym dyskiem proponujemy frisbee wykonane z miękkiego i giętkiego materiału, który przy łapaniu nie będzie przysparzał cierpienia naszym czworonogom 🙂

Untitled2.1

Zapewnią one odpowiednią rozrywkę dla starszego pupila o wrażliwych dziąsłach! Psiak nie musi się bawić nią sam. Równie dobrze zda ona egzamin podczas przeciągania z innym pieskiem lub człowiekiem 🙂

Untitled3.1

Zostały one wprowadzone na rynek specjalnie dla niedowidzących staruszków. To idealne rozwiązanie starszych miłośników biegania za piłeczką – gdy ją rzucamy w dal wydaje ona różne dźwięki, które pomagają naszemu seniorowi zlokalizować jej położenie.

Untitled4.1

Psiaki uwielbiają je z bardzo prostego powodu – podczas gryzienia ze środka wylatują smaczki. Możemy wrzucać tam odpowiednie przysmaki, bądź zakupić specjalne wkłady. Dostaniemy różne rozmiary oraz kształty tych zabawek, a dla emerytów wykonano je ze specjalnej, miękkiej gumy. Jest to idealne rozwiązanie dla psiaków, które muszą się czymś zajmować, gdy pozostają same w domu.

Untitled5.1

Jak powszechnie wiadomo – psiaki to bardzo inteligentne i bystre zwierzaki, więc może warto postawić przed nimi wyzwanie? Istnieje bardzo duży wybór zabawek na inteligencję – otwieranie pudełek, wyciąganie szufladek, przesuwanie otworów, bądź układanie puzzli – wszystko po to, aby zdobyć przekąskę oraz ćwiczyć umysł 🙂

Untitled6.1

Untitled1.41. Basior (13 lat)

2. Romek (12 lat) i Hipcio (9 lat)

3. Tequila (12 lat)

Untitled2.3

  1. Sporty dla psich emerytów
  2. Pielęgnacja starszaków

Untitled3.2

  1. Marta i Tedzik
  2. Tequila, Critters i Magda
  3. Adela i Potargana
Tagi
Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close