NEWSY

600 kotów i 600 misek do napełnienia – pomóżmy Szczecinkowi!

To nie liczby, to rzeczywistość

600 miseczek z karmą i wodą. 600 malutkich legowisk. 600 drobnych, spuszczonych ogonków. To nie suche kalkulację i statystyki. To Schronisko w Szczecinku.

Kampania społeczna Kocie Kity ruszyła pełną parą. Naszym celem jest nie tylko walka z fałszywymi mitami i stereotypami na temat kotów, ale też realna pomoc. Schronisko w Szczecinku każdego dnia – rano czy wieczorem, przez cały rok – opiekuje się ogromną ilością kotów. Ogromną, bo mówimy tu o sześciuset kotach.

Schronisko w ramach swojej działalności realizuje Miejski Program Zapobiegania Bezdomności Zwierząt. Oznacza to mniej więcej tyle, że pracownicy, wolontariusze, a także darczyńcy, nie tylko opiekują się swoimi stałymi podopiecznymi, ale także wszystkimi innymi kotami, które potrzebują pomocy.

Pomocy, której nie uzyskają nigdzie indziej.

Każdego dnia przez progi schroniska przewijają się – dosłownie – setki bezdomnych kotów. Młode i stare. Część z nich wymaga natychmiastowej opieki medycznej, część potrzebuje jedynie bezpiecznego miejsca do spania. Ich potrzeby bywają różne, ale każdy kociak – bez względu na wiek czy kolor sierści – potrzebuje jednego. Pożywienia.

Wspólnymi siłami

Schronisko w Szczecinku udziela pomocy nie tylko swoim podopiecznym. Angażuje się również w aktywną pomoc bezdomnym kotom na terenie całego miasta. Wspiera finansowo wszystkich kocich rodziców, którzy tej pomocy potrzebują.

Podobne działanie wymaga ogromnych nakładów finansowych – karma, kastrację kotów objętych programem, zapewnienie ciepła i bezpieczeństwa dla tych biednych futrzaków… Wszystko to musi zostać pokryte ze środków Schroniska. Środków, których coraz bardziej brakuje.

Cel i pragnienie jest jedno. Nie chcemy pozwolić by samotne, porzucone na ulicy koty… zniknęły na zawsze.

Widok szczęśliwego, mruczącego kociaka jest jedną z tych rzeczy, dla których zarówno Karmimy Psiaki, jak i Schronisko w Szczecinku, chce działać. Dlatego też, w ramach kampanii Kocie Kity, organizujemy zbiórkę pieniędzy na karmę dla Schroniska w Szczecinku.

Wspólnymi siłami chcemy zapełnić jak najwięcej kocich misek!


Jak możesz pomóc?

 

➡Zrób przelew z dopiskiem „Kocie Kity” na konto:
Fundacja Sarigato
ul. Vetulaniego 14/2
31-226 Kraków
61 1160 2202 0000 0002 3169 0317

➡Możesz również dokonać wpłaty, wchodząc na naszą stronę: https://www.karmimypsiaki.pl/kociekity

Wystarczy kliknąć w różowy baner i złożyć darowiznę. Dziękujemy za wsparcie!


Kontakt do schroniska:

tel. 510 954 037

#KocieKity #KarmimyPsiaki

Pokaż wiecej

Kacper Hrycyna

Student Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Społeczny filozof, miłośnik wszelkich kudłatych zwierzaków.

Powiązanie artykuły

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button