NEWSY

Aktywnie z bezdomniakiem – Bieg na 6 Łap!

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku w Zalesiu k. Krakowa odbył się organizowany przez nas Bieg na 6 Łap. Nie mogliśmy sobie nawet wymarzyć tak cudownej atmosfery i ogromu pozytywnej energii, które nam towarzyszyły nam od samego początku!

Psiaki biorące udział w biegu na co dzień oglądają świat z boksów w hotelach dla zwierząt. Wszystkie niosą ciężki bagaż doświadczeń, lecz pozostają kochanymi, wesołymi czworonogami. W minioną sobotę postanowiliśmy przerwać monotonię ich życia. Zorganizowaliśmy imprezę biegową, by zarówno one jak i uczestnicy mogli wyszaleć się na świeżym powietrzu!

_MG_7860

Warunkiem wzięcia udziału w biegu było zakupienie karmy, bądź zabawki dla psiaka, który miał towarzyszyć biegaczowi. Trasy były zróżnicowane i dostosowane tak, by bardziej aktywne czworonogi biegły na najdłuższej trasie liczącej około 10 km, zaś te starsze i mniejsze przespacerowały dystans około 3km.

Piętnastu uczestników wraz z psiakami wystartowało o godzinie 10, a przed 13 wszyscy byli już na mecie.

Wspólnie spędzony czas Psiaków z opiekunami pozwolił na chwilę oderwać się wszystkim od szarej rzeczywistości. Mimo, że zwierzaki spędziły ze swoimi przewodnikami zaledwie chwilę, to niektóre rozstania były bardzo trudne. Atmosfera była jednak bardzo radosna i wszyscy wspólnie dobrze się bawili. _MG_7690

Ze strony uczestników padło wiele pytań i deklaracji dotyczących wspólnego spędzania czasu z Pieskami znajdującymi się w schroniskach i hotelach. Przypominamy więc wszystkim, że bezdomne zwierzaki czekają nie tylko na przyszłych właścicieli, ale także na tych, którzy zdecydowaliby się zabrać je choć na krótki, wspólny spacer.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, Cisco Kraków oraz wolontariuszom, którzy tego dnia uszczęśliwiali z nami Psiaki!

 

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close