PSIE NOWINKI

Aplikacja „Znajdź psiego przyjaciela” – poznaj, zakochaj się!

Kiedy decydujemy się na nowego członka rodziny, często zastanawiamy się czy kupić psiaka, czy przygarnąć przyjaciela ze schroniska.

Nigdzie, nawet w najbardziej renomowanej hodowli, nie znajdziemy tak wspaniałej różnorodności psów i nie będziemy mieć takiego wyboru jak w schronisku.

Dlatego, udając się na poszukiwania nowego pupila, powinniśmy wiedzieć czy chcemy psa czy sukę, psa dorosłego i już odchowanego czy szczenię, psa rasowego czy mieszańca, dużego czy małego.

W podjęciu decyzji może pomóc aplikacja „Znajdź psiego przyjaciela”.

Głównym celem aplikacji jest ułatwienie ludziom znalezienia wymarzonego psiaka, a samym czworonogom – zostać adoptowanym i zaznać szczęśliwych dni w nowych domach.

Jak to w praktyce wygląda?

Użytkownikom aplikacji na stronie głównej wyświetlają się (w formie ogłoszeń wraz ze zdjęciami) czworonogi gotowe do adopcji. Każdy opis psiaka zawiera jego krótką charakterystykę i historię losów sprzed znalezienia się w schronisku (o ile jest znana). Są tam zamieszczone informacje, które przygotowuje wyznaczona osoba z danego schroniska, znająca psiaka. Ta część ogłoszenia w istotny sposób przybliża osobowość psa i jego historię.

W aplikacji dostępna jest też wyszukiwarka, która jest wyposażona w specjalne filtry. Z ich pomocą możliwe jest określenie wieku, płci oraz wielkości psa, co stanowi ułatwienie w poszukiwaniach wymarzonego pupila.

Jak działa aplikacja „Znajdź psiego przyjaciela”?

Aplikacja jest prowadzona w formie non – profit, działa na zasadach wolontariatu. Korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne. Mogą jej używać zarówno schroniska, jak i osoby zainteresowane adopcją. Obecnie aplikację pobrać mogą jedynie posiadacze sprzętu z systemem Android, ale z czasem aplikacja będzie się rozwijała.

Dostępna jest na stronie sklepu Google Play.

Atuty aplikacji

Aplikacja znacznie ułatwia przyszłym właścicielom poszukiwania nowego pupila i jednocześnie zwiększa szanse bezdomnych psiaków na znalezienie nowego domu.

Do uzupełnienia bazy psiaków przystąpiło już kilka schronisk z całej Polski – można je odnaleźć na interaktywnej mapie, dostępnej w aplikacji. Co więcej, ta lista jest stale aktualizowana! Twórcom aplikacji zależy na rozbudowaniu bazy, zachęcają do kontaktu wszystkie schroniska, portale lub organizacje pomagające zwierzętom.

Dzięki tego typu aplikacji odszukanie czworonożnego przyjaciela, którego potrzebom odpowiadamy i który odpowiada naszym możliwościom stało się dużo łatwiejsze. Z moich obserwacji wynika, że zbiera jedynie pozytywne opinie.

A może ktoś z Was chciałby adoptować przyjaciela? Czy wypróbowaliście już aplikację „Znajdź psiego przyjaciela”? Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Czekamy na Wasze komentarze!

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u aplikacji.


Pokaż wiecej

Maja Jędrzejczak

Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Interesuje się nowinkami technologicznymi, w wolnych chwilach zanurza się w książkach. Od dziecka wychowywała się ze zwierzakami i jest ich wielką miłośniczką. Aktualnie właścicielka sznaucerki miniaturki Nutki.

Powiązanie artykuły

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button