NEWSYWARTO WIEDZIEĆ

#CharytatywnaChoinka – pomóż tym, którzy mają najmniej

Historia Mateuszka

Święta to czas nadziei i magii. Kojarzą się bardzo pozytywnie – z ubieraniem choinki, dekorowaniem domu, jedzeniem kolacji wigilijnej i spędzaniem czasu z bliskimi. Niestety nie wszyscy mają możliwość spędzenia świątecznych chwil w ciepłym domu, w otoczeniu miłości. Ogromna ilość zwierzaków spędza ten czas samotnie – w zimnym, schroniskowym boksie. Poznaj historię Psiaka Mateuszka i dołącz do naszej akcji #CharytatywnaChoinka, dzięki której pomagamy tym, którzy mają w życiu najmniej…

Akcja #CharytatywnaChoinka

Każdy zasługuje na prezent. Niestety, kiedy jedni w Święta rozdają sobie podarunki – inni wciąż czekają na kochający dom. Pod opieką Karmimy Psiaki przebywa około 2 tysięcy Psiaków i Kociaków, które ten magiczny czas spędzają samotnie – bez domu, ani nawet bez malutkiego prezentu, który mógłby im sprawić chociaż odrobinę szczęścia. 

Jak wziąć udział w akcji?

To właśnie dzięki naszej corocznej akcji #CharytatywnaChoinka chcemy pomóc stworzeniom, które bez pomocy człowieka nie dadzą sobie rady. Chcemy wysłać jak najwięcej prezentów pod choinkę, ale nie uda nam się to bez Twojej pomocy. Jak można pomóc? Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową:

https://www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka

Kolejnym krokiem jest wybór Bezdomniaka, któremu chciałbyś sprawić prezent na Święta. Może to być jeden zwierzak – liczy się każdy gest i każda złotówka! Jeżeli jednak chcesz pomóc większej ilości czworonogów, na naszej wirtualnej choince umieściliśmy wszystkie Bezdomniaki, którym można pomóc. Po kliknięciu bombki można przeczytać historię i zobaczyć, jakie produkty są potrzebne danemu Psiakowi lub Kociakowi. Pamiętaj – nie musisz opłacać wszystkich prezentów, będziemy wdzięczni za przynajmniej część produktów. 

Nie wiesz, którego zwierzaka wybrać? Może historia Mateuszka Ci pomoże…

Mateuszek – niewidomy pies, o wielkim sercu

Ten Psiak trafił do schroniska Psie Pole w listopadzie 2019 roku. Niestety nie miał dużo szczęścia w swoim życiu. W momencie pogarszającego się zdrowia, które doprowadziło do utraty wzroku – Mateuszek stracił również dom. Kiedy najbardziej potrzebował ludzkiej miłości, opieki i wsparcia – właściciele porzucili go… Mateuszek, gdy trafił do schroniska miał problemy z okiem, które bardzo go bolało. Niestety musiał zostać poddany operacji, podczas której jedno oko zostało usunięte. 

#CharytatywnaChoinka - Mateuszek

Mimo tych wszystkich niepowodzeń Mati jest przekochanym i pogodnym Psiakiem, który za odrobinę miłości i uwagi zrobi wszystko. Uwielbia swoich wolontariuszy i mimo tego, że jest niewidomy, jest bardzo pozytywnym i kontaktowym zwierzakiem. Jest grzeczny, dobrze zachowuje się na spacerach, nie szczeka i nie sprawia żadnych problemów. Ma około 12-14 lat, ale mimo swojego wieku jest wciąż aktywny. 

Psiak mimo swojej niepełnosprawności, bardzo dobrze radzi sobie w pomieszczeniach. Nie wpada na przedmioty, ma dobrze rozwinięty słuch i węch. Jego choroba jest nieodwracalna, ale po usunięciu oka bardzo dobrze się czuje. 

Czego potrzebuje Psiak?

Przede wszystkim kochającego domu. Mateuszek zasługuje na ciepły dom i troskliwych opiekunów, którzy pokochają go całym sercem – bezwarunkowo. Najlepiej odnajdzie się w domu z ogródkiem, ale mieszkanie również będzie dla niego dobre. Psiak może mieszkać z dziećmi, ale starszymi, które są świadome potrzeb niewidomych stworzeń. Ma zrobione wszystkie szczepienia, a dodatkowo jest wysterylizowany i zachipowany. 

A jeżeli nie możesz podarować mu w prezencie domu, możesz pomóc mu za pośrednictwem akcji #CharytatywnaChoinka! Mateuszek potrzebuje przede wszystkim mokrej i suchej karmy, a ze względu na swój wiek nie może spożywać wszystkich jej rodzajów. Psiak potrzebuje karmy dla seniora, a dodatkowo dostaje również suchą karmę, która wspomaga jego stawy i mobilność. Będzie również wdzięczny za dodatkowe smaczki, które umilą mu spacery, a także smycz, dzięki której będzie mógł podziwiać świat, bez schroniskowych krat. 

pies na trawie

Pomóż Bezdomniakom i spraw im świąteczny prezent

Takich zwierzaków jak Mateuszek jest dużo więcej. Każdy z nich czeka na dom. Każdy z nich czeka na przynajmniej odrobinę wsparcia, którym jest karma, wypełniająca ich schroniskowe miseczki. Pamiętaj, że możesz pomagać na różne sposoby – udostępnij akcję znajomym, powiedz o niej w swoich mediach społecznościowych. Im więcej osób dowie się o #CharytatywnejChoince – tym więcej Psiaków i Kociaków poczuje świąteczną magię pomagania!

https://www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka

Tagi
Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close