#wTrasieDaSięNEWSYPSIAK W DOMUWARTO WIEDZIEĆ

Jak schłodzić psa w gorące dni? Wskazówki

Wymarzone lato to niemal dla każdego leżenie na plaży, przy basenie i picie zimnych drinków… Niestety, mało kto może spędzić tak wszystkie gorące dni – jak więc radzić sobie z upałami w mieście? Gdy temperatura przekracza 30°C i żar leje się z nieba, nie tylko dla ludzi jest to uciążliwe. Należy pamiętać o naszych psiakach, które dużo gorzej znoszą upały i wymagają w tym czasie szczególnej troski. To doskonała pora, aby zaopatrzyć się w akcesoria chłodzące dla psa.

Przygotowanie psa do lata

Podczas gdy człowiek chłodzi się w upalne dni przez pocenie całego ciała – chłodzenie psa w upale wygląda zupełnie inaczej. Nie mają one tak dużej ilości gruczołów potowych. Są one umieszczone tylko na opuszkach łap, co jest niewystarczające, żeby odpowiednio schłodzić organizm. Psy radzą sobie więc poprzez dyszenie i… swoją sierść, która w czasie zimy chroni je przed mrozem, a latem – przed dokuczliwym upałem. 

Aby chłodzenie zachodziło w odpowiedni sposób, należy przygotować odpowiednio sierść psa przed sezonem letnim. Przede wszystkim warto wyczesać dokładnie czworonoga, aby pozbyć się martwego, zbędnego włosa. Pozwoli to na wentylację i przepływ chłodnego powietrza. Rytuał czesania warto regularnie powtarzać przez cały okres letni. 

W przypadku zwierzaków, które mają dłuższą sierść, właściciele często decydują się na niemal całkowite pozbycie się włosa. To jest jednak duży błąd, ponieważ skóra psiaka jest wówczas narażona na promieniowanie słoneczne, które może doprowadzić do poważnych poparzeń. Warto więc postawić na delikatne strzyżenie, a w przypadku psów pozbawionych całkowicie sierści – trzeba koniecznie pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem.

Jak schłodzić psa w upale?

Trzeba przyznać – gorące temperatury są bardzo męczące. Psiaki jednak nawet w gorące dni potrzebują regularnych spacerów. Warto w ciągu dnia skrócić je, aby mogły załatwić tylko swoje potrzeby fizjologiczne. Dłuższe spacery natomiast lepiej przełożyć na rano i wieczór, gdy nie jest jeszcze tak gorąco. Będzie to dużo mniej męczące dla psa i zminimalizujemy ryzyko przegrzania. 

Psy w upalne dni dużo śpią i odpoczywają, aby nie tracić energii. Wciąż jednak potrzebują zmęczenia. Warto więc postawić na zabawy intelektualne w domu, natomiast na spacerach na spokojniejszą zabawę, najlepiej w wodzie lub z użyciem chłodzących akcesoriów! Fajnym gadżetem jest na przykład chłodząca kość gumowa, która doskonale nada się latem na zabawę na świeżym powietrzu! 

A może nad morze?

Lato to dla wielu osób czas wyjazdów. Pamiętaj, że #wTrasieDaSię i swojego pupila możesz zabrać ze sobą na wakacje. Chłodzenie psa jest w tym przypadku również bardzo istotne. Warto wybrać więc miejsce, gdzie i on będzie czuł się komfortowo – najlepiej w pobliżu zbiornika wodnego, który zapewni mu nie tylko przyjemny chłód, ale także i zabawę! 

Pamiętaj jednak, aby psa nigdy nie zostawiać przywiązanego na pełnym słońcu lub w samochodzie. Grozi to niebezpiecznym dla zdrowia i życia udarem słonecznym. Jeżeli Twój czworonóg ma niepokojące objawy, udaj się z nim do weterynarza. Więcej o udarze słonecznym możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Kupujesz = pomagasz

Lato to cudowny okres, w którym możesz przeżyć wspaniałe chwile ze swoim psiakiem na wyjeździe i w domu. To również doskonała pora, aby zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym chłodzenie psa w upały będzie dużo łatwiejsze – mata chłodząca czy zabawka chłodząca dla psa to tylko niektóre z propozycji. 

Pamiętaj, że kupując w naszym fundacyjnym sklepie Karmimy Psiaki, pomagasz Bezdomniakom!

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button