#wTrasieDaSięWARTO WIEDZIEĆ

Co zabrać na wyjazd z psem? Lista rzeczy przydatnych w czasie podróży

Jeżeli już zdecydowałeś się na adopcję lub kupno czworonożnego przyjaciela, musisz uwzględniać go w swoich wakacyjnych planach. Możemy pozostawić pupila pod opieką kogoś znajomego, w hotelu dla zwierząt lub też zabrać go ze sobą i spędzić z nim wspaniały urlop. W przypadku, gdy decydujemy się na tą drugą opcję, musimy dobrze zastanowić się nad tym, co zabrać na wyjazd z psem.

Z jakiego środka transportu będziemy korzystać w czasie naszych wakacyjnych wojaży?

Odpowiedź na te pytania pozwoli nam uniknąć kłopotów oraz dobrze przygotować się do wyjazdu. Jako właściciele Psiaka, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia przyjacielowi bezpieczeństwa i komfortu podczas całej podróży, tak aby mógł razem z nami cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem.

Co zabrać na wyjazd z psem?

Na kilka dni przed podróżą sprawdź, czy posiadasz następujące rzeczy:

● Książeczkę zdrowia. Nigdy nie wiadomo, co się stanie w trakcie podróży. Być może czeka nas niespodziewana wizyta u weterynarza. Warto sprawdzić przed wyjazdem, czy nasz przyjaciel posiada wszystkie aktualne szczepienia.

Adresówka, niezbędna w razie gdyby nasz przyjaciel chciał wybrać się na mały spacer bez nas. Wówczas osoba która go odnajdzie, będzie mogła nas o tym szybko poinformować.

● Kontakt do najbliższej lecznicy w miejscu, w którym będziemy spędzać urlop.

Apteczka, niezbędna nie tylko dla naszego przyjaciela, ale też dla nas.

Miski, najlepiej zaopatrzyć się w dwie – jedną na wodę, a drugą na jedzenie. Dodatkowo należy tutaj wspomnieć, że najlepiej w podróż zabrać karmę, którą nasz psiak spożywa w domu. Pozwoli to uniknąć rewolucji pokarmowych.

● Wodę butelkowaną, aby w czasie podróży, szczególnie w gorące dni, pies miał stały dostęp do wody.

● Posłanie lub kocyk i, w zależności od tego w jaki sposób jest nauczony podróżować nasz pies, może być on umieszczony w klatce lub po prostu we wnętrzu samochodu. Aby zapewnić czworonogowi bezpieczną podróż, warto także pomyśleć o szelkach.

Obroża, smycz i kaganiec.

● Jedna z ulubionych zabawek psa.

Zestaw do sprzątania po naszym przyjacielu.

pies z bagażem

Podróż z psem poza granice kraju

Powyżej przedstawione zostały podstawowe kroki, które należy wykonać przed każdą podróżą z psem. Jeżeli jednak planujemy wybrać się z naszym psem na wakacje poza granicami kraju, należy pamiętać, że konieczne może być wyrobienie paszportu.

Przepisy, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej pozwalają na dość swobodne przemieszczanie się zwierząt. Warunki jakie musi spełniać zwierzę podróżujące na terenie UE to:

● ważne zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie,

● chip lub tatuaż identyfikacyjny dla psa,

● paszport dla zwierząt.

Dodatkowo, w przypadku psa poniżej trzech miesięcy, wymaga się specjalnego zezwolenia Urzędu ds. Rolnictwa. O takie zaświadczenie mogą ubiegać się jedynie mieszkańcy krajów, w których nie występuje ryzyko wścieklizny.

Jeżeli decydujemy się na zagraniczną podróż, powinniśmy również zapoznać się z wymaganiami w kwestii wwożenia zwierząt, jakie obowiązują w kraju do którego chcemy się wybrać. Szczegółowe informacje można skorzystać dzwoniąc lub przeglądając witryny internetowe ambasad.

A czy Wy już podróżowaliście z Waszym czworonogiem? Jak przebiegła Wasza podróż? Byliście wcześniej dobrze przygotowani i pamiętaliście co wziąć ze sobą wyjeżdżając z psem? Czekamy na Wasze komentarze.


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o podróżowaniu z Psiakiem, przeczytaj pozostałe teksty z kategorii #wTrasieDaSię.


Włącz się do akcji przeciwko porzuceniom!

Wejdź na stronę www.karmimypsiaki.pl/wtrasiedasie i zobacz, jak możesz wesprzeć inicjatywę.

Pokaż wiecej

Patrycja Biernat

Studentka marketingu i wzornictwa. Chętnie angażuje się w działania charytatywne, do których motywuje ją praca z ludźmi. Wolny czas lubi spędzać aktywnie np. zwiedzając nowe miejsca.

Powiązanie artykuły

21 Comments

  1. Bardzo ważne wskazówki. Ja mogę polecić też chusteczki nawilżane opharm. Fajnie nam się sprawdzały np. nad morzem jak trzeba było wyczyścić uszy po kąpieli

  2. Pingback: a dissertation
  3. Pingback: best online slots
  4. Pingback: wms slots
  5. Pingback: murka slots
  6. Pingback: ceaser slots
  7. Pingback: 1cumbrous

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button