OCZAMI PSIAKAPSIAK W DOMUWARTO WIEDZIEĆ

Czy Twój pies Cię kocha? 10 przykładów psiej miłości

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Opiekując się swoim czworonogiem, chcemy mu na najróżniejsze sposoby pokazać, jak bardzo jest dla nas ważny. Przysmaki, szalone zabawy, długie spacery po lesie, głaskanie, drapanie za uszkiem… tak my okazujemy mu miłość. Skąd jednak mieć pewność, że nasze uczucia są odwzajemniane? Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, czy Twój pies Cię kocha.

Merdanie ogonem

Kiedy tylko się pojawiasz w pobliżu swojego psiaka, jego długi ogon zaczyna strącać wszystko dookoła? Merdanie ogonem, to najbardziej znany sposób na wyrażanie psiej radości. Oczywiście nie każde. Kiedy pies jest napięty i wykonuje krótkie i szybkie ruchy ogonem lub chowa go pod siebie, świadczy to o jego zdenerwowaniu. Kiedy jednak jest rozluźniony, a ogon radośnie trzyma w górze, wtedy możemy być pewni, że cieszy się na nasz widok.

Lizanie

Psie całusy, to właśnie lizanie po rękach, czy twarzy. Jeśli każdego rana budzi Cię taki buziak, to oznacza, że Twój pies Cię kocha i nie może się doczekać, aż wstaniesz, żeby mógł spędzić z Tobą kolejny (i jak zawsze – najlepszy) dzień. Pokazuje to jego przywiązanie do opiekuna.

Zawsze tam, gdzie Ty

Psy są niezwykle towarzyskimi stworzeniami i zwykle lubią poznawać otoczenie, inne zwierzaki i ludzi spotkanych na ulicy. Jednak niewątpliwie jesteś dla niego najważniejszy, kiedy wszędzie podąża za Tobą krok w krok. Niezależnie od tego, czy idziesz do kuchni, na spacer lub do sklepu. Jeśli Twój psiak Cię uwielbia, to chce być zawsze z Tobą.

Psie przytulaski

Wskakuje z Tobą na kanapę, kładzie się pod biurkiem w czasie pracy, opiera się o Ciebie, kiedy czytasz książkę, a jego głowa niemal zawsze opiera się o Twoje kolana? Psy uwielbiają mieć bliski kontakt z osobami, które kochają. Nie przepadają za typowym obejmowaniem, ale właśnie ciągłe dotykanie swojego opiekuna jest dla nich sposobem na przytulanie.

Złodziej skarpetek

Czasem po powrocie do domu znajdujesz w psim legowisku swoje ubrania? Nie świadczy o to skłonności do kradzieży, ale o niezwykłym przywiązaniu i tęsknocie psa do Ciebie. Fragmenty odzieży pachną Tobą, a więc najwspanialszą osobą w psim świecie. Zapach opiekuna może go uspokajać i pomagać przetrwać rozłąkę.

Wspólna sypialnia

Jeśli Twój pies Cię kocha, to prawdopodobnie będzie chciał spać razem z Tobą. Jeśli nie w łóżku, to przynajmniej w tym samym pokoju. Wzmaga to jego poczucie bezpieczeństwa.

Patrzenie w oczy

Z reguły psiaki unikają bezpośredniego kontaktu wzrokowego. Inaczej jest jednak, w przypadku kiedy Twój pies Cię kocha. Wówczas często możesz zobaczyć, że patrzy na Ciebie z czułością, bez mrugnięcia okiem. Jeśli odwdzięczysz się swoim spojrzeniem i zainteresowaniem, to będzie wiedział, że i Tobie na nim zależy.

Lawina zabawek

Nie ważne, czy tę wyświechtaną piłkę, albo misia rzuciłeś mu dzisiaj 10, 100, czy 1000 razy. Psiak będzie Ci zawsze przynosił swoją ulubioną zabawkę, jeśli jest dla niego ważny. Bo czy jest lepszy sposób na pokazanie Ci swojej miłości, niż zaproszenie do wspólnej zabawy?

Zawsze przychodzi

Natychmiastowo wykonana komenda przywołania nie jest jedynie kwestią treningu. Kiedy Twój pies od razu reaguje na zawołanie i bez problemu umie zostawić psich kolegów, pachnący krzak, czy ulubioną piłkę, to oznacza, że Twoje towarzystwo jest dla niego dużo ciekawsze, niż jakakolwiek inna atrakcja.

Uśmiech od ucha do ucha

Uśmiech pojawia się, kiedy psiak jest rozluźniony, jego ogon swobodnie zwisa, oczy są lekko przymrużone, a pyszczek delikatnie uchylony. To ewidentny sygnał, że Twój pupil jest zrelaksowany, radosny i czuje się przy Tobie bardzo dobrze.

Psy to niezwykle wdzięczne stworzenia, które potrafią poprawić nawet najgorszy i najsmutniejszy dzień. Zawsze miło jest wiedzieć, w jaki sposób pokazuje on swoje przywiązanie i miłość do nas. Należy jednak pamiętać, że każdy czworonóg jest inny i nawet jeśli nie przejawia, któregoś z powyższych zachowań, nie oznacza to, że nie żywi do nas pozytywnych uczuć. Jeśli dobrze dbasz i kochasz swojego pupila, to możesz być pewny, że i Twój pies Cię kocha.

Niestety są też psiaki o wielkich serduszkach, które nie mają kogo kochać. Ciągle czekają na nową rodzinę w schroniskowych boksach. Możesz im pomóc, adoptując je realnie lub… wirtualnie! 

Dowiedz się więcej o akcji i pomóż tym wspaniałym czworonogom.

Wirtualne adopcje

Pokaż wiecej

Małgorzata Promińska

Artystyczna dusza przesiąknięta miłością do zwierząt. Wielbicielka ekologicznego stylu życia, obrończyni przyrody, żeglarka i wierna fanka swojego psa Tardisa.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button