WARTO WIEDZIEĆ

Dlaczego Twoja pomoc jest ważna?

Liczę, że przeczytasz ten tekst, bo jest o Tobie i Twojej, a raczej Naszej wspólnej, przygodzie z Psiakami.

Każdego dnia zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami na temat złego traktowania zwierząt. Zachowanie, które jest karygodne i na które wspólnie się nie godzimy. Myślę, że zgadzasz się ze mną. Chcę opowiedzieć Ci niesamowitą historię…

Każdy Psiak zasługuje na drugą szansę. Jednym z takich Psiaków była Sznufi. Czarny kundelek średniej wielkości, który znudził się właścicielom i został przez nich porzucony. Nie wyróżniał się niczym szczególnym, nie rzucał w oczy jak rasowe psiaki, które, trafiając do schroniska, bardzo szybko znajdują dom.

Sunia, ze względu na swój przeciętny wygląd, mogła spędzić resztę życia w schronisku, jak inne „zwykłe” czworonogi. Miała jednak sporo szczęścia – to przypadek sprawił, że w końcu została adoptowana przez panią Edytę.

Jej nowi właściciele mieli przygarnąć innego Psiaka, jednak w ostatniej chwili okazało się, że znalazł już on dom, a im zaproponowano właśnie smutnego, „nijakiego” kundelka – Sznufi.

Początkowa złość i rozczarowanie z powodu utraty wybranego Psiaka przerodziła się w miłość do przygarniętej Sznufi. Jej opiekunowie przyznają jednak, że pierwsze miesiące nie były łatwe. Minęło dużo czasu, zanim sunia ponowne zaufała ludziom, przestała chować się przed ich wzrokiem, nauczyła bawić i zapragnęła bliskości.

Mniej więcej po roku nie ukrywała się już po kątach jakby chciała zniknąć, a zaczęła wręcz domagać się od pani Edyty pieszczot i drapania. Był to jeden z najradośniejszych dni w życiu jej nowych właścicieli. Odkryli oni w Sznufi prawdziwe piękno.

Psów takich jak Sznufi jest bardzo wiele (więcej o losach Sznufi tutaj). Każdego dnia czekają w schroniskach na nową szansę i na to, że ktoś je wreszcie pokocha. Niestety, część z nich z różnych powodów wciąż nie znajduje właściciela…

Pierwsze pierwsze 4 miesiące każdego roku to czas, gdy jesteś przekonywany zewsząd do przekazania swojego 1 % na organizacje pożytku publicznego. Każda z nich potrzebuje środków, bo robi coś dobrego dla innych. Każda przekonuje do siebie tym, jak pomaga.

My od początku działania akcji i fundacji nie myśleliśmy o 1%, bo zaczynając, nie przypuszczaliśmy nawet w najśmielszych wyobrażeniach, że zrobimy aż tyle dla zwierzaków.

Musisz wiedzieć, że udało nam się to tylko dzięki Waszej pomocy, uczestników i fanów akcji  – WIELKIE DZIĘKI!

Ale nie tylko o to chodzi, działamy już dobre kilka lat i wciąż nam mało.

Na początku było karmienie, które nie jest najważniesze. Najważniejsze są te biedaki w schroniskach, które czasem nawet nie mają szans na to, by kiedykolwiek poznać inne życie niż to za kratami… Ale cuda się zdarzają nie tylko w bajkach i powinny być codziennością.

Każdego dnia walczymy o to, by znajdować nowe domy i przede wszystkim rodziny dla Psiaków takich jak Sznufi. W tym roku stawiamy sobie jeszcze większe i bardziej ambitne cele.

By zmieniać świat na lepsze, trzeba działać!

Chcę Cię dzisiaj zaprosić do współtworzenia lepszego jutra dla Psiaków. Zacznijmy od tego byś zerknął na naszą stronę: www.karmimypsiaki.pl.

Widzisz ile jest możliwości pomocy, które zajmują tylko chwilę?

Chciałam Ci opowiedzieć o jednej, która dosłownie nic Cię nie kosztuje, a stajesz przed wyborem: przekażę swoje pieniądze państwu czy organizacji pożytku publicznego?

Przekazywanie 1 % podatku to przywilej. To Ty wybierasz organizację, której pomożesz. Jeśli do tej pory tego nie robiłeś, proszę Cię – zrób to w tym roku. Chciałam Ci jeszcze powiedzieć, że przez te kilka lat policzyliśmy i sprawdziliśmy ile kosztuje nas znalezienie domu.

W uśrednionych wartościach potrzebujemy 30 osób, które przekazałyby na Fundację Sarigato swój 1% podatku, żeby uratować 1 Psiaka!

Czy 30 osób to dużo? W Polsce żyje 38,611 mln ludzi, a bezdomnych Psiaków jest ponad 100 000
(zobacz skalę problemu).

Wierzę, że razem możemy sprawić, by czekało ich lepsze jutro:

Dlatego proszę Cię o przekazanie 1 % podatku Fundacji Sarigato. Wspólnie możemy pomóc jeszcze tylu Psiakom…

Pamiętaj, każda złotówka się liczy! Każda złotówka jest szansą na nowy dom!

Wypełnij PIT online lub Pobierz bezpłatny program PIT 

KRS 0000 445 475

Fundacja Sarigato

ul. Vetulaniego 14/2

31-226 Kraków


Tagi
Pokaż wiecej

Agnieszka Sadowska

Od zawsze chciałam pomagać. Pomoc tym, którzy o pomoc nie poproszą jest czymś niesamowitym i każdego dnia sprawia, że chcę zrobić jeszcze więcej. Uwielbiam książki i podróże :). Na co dzień Prezes Fundacji Sarigato.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close