PSIAKI DO ADOPCJI

Dżek – czy znajdzie się ktoś kto go pokocha i da mu ciepły dom?

Dżek to około trzyletni psiak w typie foksteriera gładkowłosego.

Jak przystało na przedstawiciela foksterierów, ma duszę hipisa – lubi chodzić własnymi drogami. To psiak bardzo energiczny, skoczny i pojętny, czasami lekki z niego uparciuch.

Dżek spędza już swoją drugą wiosnę w schronisku. Przykro jest patrzeć, jak te nieskończone pokłady psiej energii siedzą zamknięte w boksie.

Potrzebuje codziennie sporej dawki ruchu (połączonej z zadaniami do wykonania). Będzie idealnym towarzyszem do uprawiania sportów – dogtrekkingu, biegania, tropienia. Umie i uwielbia biegać przy rowerze.

Dżek potrzebuje bardzo asertywnego, konsekwentnego oraz zdecydowanego właściciela, posiadającego wiedzę i praktykę w pracy z psami. Jest sprytny i inteligentny.

Dżek bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem.

Praca z opiekunem sprawia mu ogromną frajdę, szybko uczy się komend i jest zmotywowany, aby sprostać oczekiwaniom przewodnika.

Dżek

Od lutego uczestniczy w szkoleniu z posłuszeństwa. Reaguje już na komendę siad, leżeć. Dopracowujemy wróć, do mnie i zostań. Powoli uczy się chodzenia przy nodze, z tygodnia na tydzień robi coraz większe postępy.

Dżek na co dzień różnie dogaduje się z innymi psami. Z suczkami raczej dobrze, natomiast samców i kotów nie toleruje.

To terier z krwi i kości – mały heros z duszą romantyka.

Dżek przebywał chwilę w domu tymczasowym. Bez problemu zostaje sam w domu, nie niszczy, zachowuje czystość. Jest odważny, szybko przełamuje lęki przed nowymi rzeczami, potrzebuje jednak na to chwili czasu i zrozumienia ze strony opiekuna.

Dżek

Powoli przyzwyczaja się do jazdy samochodem, w trakcie jazdy bywa mocno podekscytowany, ale z tygodnia na tydzień coraz lepiej znosi podróże i udaje się go utrzymać w pozycji siedzącej lub leżącej.

To pies nieznoszący nudy, nie jest typem spokojnego kanapowca. Nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Dżek jest odrobaczony i ma komplet szczepień, jest też wykastrowany.


Kontakt w sprawie adopcji:

Karolina – 698 693 904 (prosimy o telefony po godzinie 16).

Więcej informacji o Dżeku na stronie: https://www.facebook.com/AdoptujFoksteriera/


 

Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close