NEWSYO nas

E-wolontariat, Twoja zdalna pomoc bezdomniakom

Pandemia koronawirusa w ciągu zaledwie kilku tygodni wywróciła cały świat do góry nogami. Jej wpływ na ludzi jest ogromny. Zakazy przemieszczania się, zgromadzeń, czy odwołane wydarzenia i zamknięte restauracje to ogromny szok dla społeczeństwa. Jednak zmiany odczuwamy nie tylko my. O ile dzika przyroda zaczęła powoli odżywać, a zwierzęta wracają na swoje dawne żerowiska, to niestety te najbardziej potrzebujące, czyli schroniskowe bezdomniaki zostały pozbawione opieki.

Wiele firm, które do tej pory wspierało te placówki, utraciło możliwości działania i zarabiania pieniędzy. To sprawiło, że przerwały one finansowanie wsparcia dla bezdomnych psów i kotów. Dodatkowo w związku z akcją #zostańwdomu zostały one także pozbawione opieki wolontariuszy i codziennych spacerów, a fundacje nie mogą organizować zbiórek i innych wydarzeń na rzecz tych czworonogów.

Pomoc online dla Psiaka i Kociaka

Jednak nie wszystko stracone! Sytuacja ta sprawiła, że wiele działań społecznych, zawodowych, a teraz także fundacyjnych przeniosła się na grunt online. Teraz każdy może pomóc bezdomnym zwierzakom, nie wychodząc z domu i zostać e-wolontariuszem. Sposobów na pomaganie przez internet jest kilka i każdy może znaleźć najbardziej dla siebie odpowiednią akcję.

Jednym z najprostszych sposobów jest pomoc przez zakupy online. Chcąc kupić towary spożywcze, elektroniczne, czy kosmetyczne wejdź na stronę wybranego sklepu poprzez witrynę akcji Pomagaj Przy Okazji. Dzięki temu część wydanej kwoty zostanie przekazane na pomoc Bezdomniakom. Z kolei, jeśli jesteś opiekunem psiaków lub kociaków możesz kupować dla nich karmę i inne artykuły w naszym sklepie fundacyjnym, którego aż 100% zysku jest przekazywana na wsparcie czworonogów w schroniskach.

Niezwykła moc mediów społecznościowych

Siedząc całe dnie w domu, wiele osób dużo częściej korzysta z mediów społecznościowych. Jest to narzędzie do podtrzymywania interakcji społecznych, promowania swojej działalności, a także czerpania i wymiany informacji. Przy okazji scrollowania Facebooka, czy Instagrama można także pomóc. Publikowanie na swojej tablicy naszych postów i zbiórek, promowanie ogłoszeń adopcyjnych i udostępnianie innych materiałów może sprawić, że więcej osób zaangażuje się w pomoc, a niejeden bezdomniak znajdzie nowy dom.

Łatwo jest także utworzyć zbiórkę pieniędzy na konkretny, wybrany przez siebie cel. Nawet drobne kwoty wpłacane przez osoby, które obecnie nie mają wiele codziennych wydatków, mogą napełnić niejeden głodny brzuszek psa, czy kota. Innym sposobem zbierania datków jest utworzenie skarbonki na portalu Ratujemy Zwierzaki i angażowanie innych osób do pomocy.

Promocja działań fundacyjnych może się także odbywać poprzez zwrócenie uwagi swoich odbiorców i fanów na prywatnych blogach i stronach internetowych. Umieszczenie baneru z krótką informacją o akcji pozwoli na jeszcze lepsze dotarcie do grupy potencjalnych darczyńców.

Trudne czasy, wielkie serca

Sposobów pomocy jest wiele, a nawet najdrobniejszy gest może spowodować wielką zmianę w sytuacji tych samotnych zwierząt. Nie wszyscy mają możliwość ich adopcji, nawet tymczasowej, ale łatwo jest dołożyć swoją cegiełkę wsparcia. Wyżej wymienione sposoby to tylko garstka pomysłów, jakie mamy, bo rodzajów niesienia pomocy jest bardzo wiele i każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sposób. Każdy może zostać e-wolontariuszem.

Zostań e-wolontariuszem! Dowiedz się więcej

 

Pokaż wiecej

Małgorzata Promińska

Artystyczna dusza przesiąknięta miłością do zwierząt. Wielbicielka ekologicznego stylu życia, obrończyni przyrody, żeglarka i wierna fanka swojego psa Tardisa.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button