NEWSY

Gdańsk. Kot potraktowany niczym śmieć

 

Wstrząsającą wiadomością o znalezieniu rudego kota, uwięzionego w starej wersalce podzielił się na łamach mediów społecznościowych Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Historia taka jak ta, nie jest jednorazowym „incydentem”.

Franek to piąty kociak, którego w ciągu ostatnich dni pracownicy Zakładu odnaleźli wśród śmieci wyrzucanych przez mieszkańców Gdańska. Jaka jest faktyczna liczba, zwierząt potraktowanych jak odpady, tego nikt nie jest w stanie stwierdzić… Wiadomo, że malucha uratowała silna wola przetrwania.

 

– Miał na tyle siły aby krzyczeć tak głośno, że usłyszeli go nasi koledzy.
To już piąty kociak, którego w ciągu ostatnich dni znaleźliśmy wśród odpadów mieszkańców – informują pracownicy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Obecnie kociak znajduje się pod opieką fundacji Koty spod Bloku. Zwierzak podwoił już swoją wagę, potrafi ładnie pić z butelki oraz lubi poświęcać czas na „kocią jogę”. Wolimy jednak nie wyobrażać sobie, co byłoby, gdyby nie jego determinacja oraz czujność i wrażliwość osób zatrudnionych w Zakładzie.  

 

Przyłączamy się do apelu Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku

Zwierzęta to nie odpadki, to czujące istoty. Takie przypadki zawsze należy zgłaszać policji! Jeżeli nie macie możliwości lub środków, by pomóc zwierzęciu, dzwońcie do fundacji zajmujących się wsparciem bezdomnych zwierząt. Razem jesteśmy w stanie wypracować sensowną pomoc. 

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami pomocowymi. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i Instagramie!

 

 

Kup ebooka i nakarm Psiaki i Kociaki ze schronisk w całej Polsce!

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button