PSIAK W DOMU

Gry i zabawy z psem

Zabawy z psem – ruszamy!

Każdy właściciel psiaka doskonale wie, jak ważne i potrzebne są zabawy z psem. Rozładowanie nagromadzonych emocji, wychowywanie i tresura, a także zabawa dla samej zabawy – wszystko to, doskonale tłumaczy dlaczego warto chwycić za piłkę i dać się ponieść!

Dziś chcielibyśmy zaproponować Wam kilka pomysłów na świetne zabawy z psem, które możecie praktykować codziennie!

Piłka dla psa – coś więcej niż zabawka

Często możemy usłyszeć, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednak w tej przyjaźni musimy pamiętać o tym, że to my jesteśmy starszym, dojrzalszym kompanem. Zabawy z psem – a zwłaszcza zabawy ze szczeniakiem – są nieustannym polem obserwacji i nauki dla psa. Zarówno poprzez codzienne zachowania, ale przede wszystkim w trakcie zabawy, pies ćwiczy zachowania adaptacyjne. To właśnie dlatego, zabawy z psem są takie ważne! Warto więc dowiedzieć się, jak bawić się z psem!

Aport

Bo tak nazywa się zarówno czynność jak i przedmiot, który wykorzystujemy. Prawdziwa podstawa zabawy z psem. Jak wiemy, trudno w świecie szukać człowieka z lepszą wytrzymałością i kondycją niż psia – tych futrzaków nie da się zmęczyć!  Sama technika aportowania bywa trudna i bardzo często przerasta zarówno właścicieli jak i psiaki. 

Zabawy z psem to nie lada wyczyn!

Nie chcemy tłumaczyć dokładnie procesu trenowania psiaka, ale możemy zdradzić Wam kilka podstaw. Przede wszystkim przeznaczcie do tej zabawy konkretną zabawkę (na przykład frisbee dla psa – piłka dla psa to też dobry pomysł). Nigdy nie wykorzystujcie jej do innych zabaw – dzięki temu, Wasz psiak już na sam widok tej zabawki dla psa będzie wiedział o co chodzi! Po drugie: cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Szarpanie i walka o zabawkę

Czasem ciężko to sobie wyobrazić, ale w dawnych czasach psy były wilkami. A jak przystało na takie zwierzęta – uwielbiały rywalizację i wysiłek fizyczny. Szarpanie zabawki, frisbee dla psa, siłowanie się o ulubionego pluszaka – wszystko to stanowi idealną podstawę zabawy z psem.

Pamiętajcie jednak, że zarówno zabawa jak i zabawki dla psa muszą być kontrolowane i nigdy nie powinny stać się zaczynem do agresywnego zachowania. Zdarza się czasem, że piłka dla psa, czy frisbee dla psa bywa czymś więcej niż tylko zabawką. Pamiętajmy, że zabawki dla psa są czymś niezwykle ważnym!

Frisbee dla psa to ulubiona zabawka mojej Ellen!

Szukanie smakołyka – gry z psami

Zarówno dzieci jak i psiaki zrobią wszystko, by tylko dobrać się do swojego ulubionego smakołyka. W przypadku psiaków, może być to świetny sposób do zabawy z psem. Ukryj smakołyk w pokoju, w terenie lub w zabawce (warto przyjrzeć się zabawkom inteligentnym) i obserwuj, jak psiak z radością dobiera się do swojej nagrody – uśmiech i merdanie ogonkiem gwarantowane. Wyjątkowo wesoły sposób na zabawy z psem!

Wspólny jogging

Nie ma lepszego pomysłu na zabawy ze szczeniakiem lub zabawy z psem dorosłym, niż przemierzanie bezkresnych terenów… Lub po prostu wyjście na bieżnie! Wspólny bieg to świetny sposób zabawy z psem na wyładowanie energii – zarówno Twojej jak i Twojego pupila.

Dla najwyższego komfortu wspólnej zabawy z psem polecamy smycze z amortyzacją. Lub też zwykłe, przedłużane. Pamiętajmy, że gry z psami i zabawki dla szczeniaka czy dużego psa muszą być przede wszystkim bezpieczne!

Gotowi? Start!

Piłka dla psa, frisbee dla psa czy też zabawki dla szczeniaka. Wszystkie te gadżety i zabawki dla psa mają jedną wspólną cechę – są ruchome i wymagają do zabawy z psem dużo ruchu. Ruchu, który czworonogi wprost uwielbiają! Pamiętajmy więc, że najważniejsza jest dobra zabawa i bezpieczeństwo naszych milusińskich!

A po zabawki zapraszamy do fundacyjnego sklepu zoologicznego Karmimy Psiaki. Kupując tam zabawki dla psa – pomagacie bezdomnym Psiakom.

Pokaż wiecej

Kacper Hrycyna

Student Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Społeczny filozof, miłośnik wszelkich kudłatych zwierzaków.

Powiązanie artykuły

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button