PSIAKI DO ADOPCJI

Herman – Psiak o najpiękniejszym uśmiechu!

Herman to pies w typie rottweilera, który już piąty rok zza krat wypatruje swojego domu…


Psiak ma około 9 lat, a w schronisku jest od 2011 i zupełnie nie rozumiem czemu trwa to tak długo..

Rok temu wydawało nam się, że los się do niego uśmiechnął, bo został adoptowany. Jednak jego szczęście nie trwało długo, gdyż przygarnęła go totalnie nieodpowiedzialna osoba, która nie poinformowała reszty domowników o decyzji. Postawieni przed faktem dokonanym nie zgodzili się na psa.

Po jednym dniu ponownie wspaniały pies wylądował za kratami potraktowany jak zabawka wzięta z wypożyczalni. Her jest wesołym, pełnym energii psem. Bardzo przyjacielskim, lojalnym i przemiłym wobec osób, które zna. Po zdobyciu zaufania do kogoś pozwala ze sobą zrobić wszystko. Jest bardzo uroczym i wiernym przyjacielem.

Gdy obchodzimy Schronisko a Herman usłyszy, że idzie ktoś znajomy (pracownik/wolontariusz) to szybko wybiega z wewnętrznej części boksu na przywitanie z tym psim uśmiechem (któremu nie można się oprzeć), bo dobrze wie, że będzie głaskanie. Obce osoby traktuje z dystansem, bardzo czujnie obserwuje otoczenie. Warto przyjść do niego przed adopcja kilka razy by wzajemnie się poznać.

Zanim przyjechał do schroniska, trzymany był w mieszkaniu, gdzie potrafił zachować czystość. Powinien trafić do stanowczej osoby, która jasno wyznacza granice i nie pozwala sobie „wejść na głowę”, która nie dopuści by pies się np. zanadto ekscytował. Przyszły opiekun musi też być cierpliwy aby zechcieć dać mu czas by nabrał zaufania.

Herman chętnie wykonuje polecenia i ładnie chodzi nawet na luźnej smyczy oraz reaguje na imię. Bardzo ładnie skupia się na człowieku, jest chętny do współpracy. Hermiś dogaduje się jedynie z suniami. Od kilku lat już mieszka zawsze z jakąś sunią w boksie – jednak one zawsze znajdują dom, a on zostaje sam. Prawdopodobnie toleruje tez koty – omija je bądź nie reaguje na ich obecność. Powinien zamieszkać w domu bez małych dzieci.

14518388_1139184956175704_49047326_n

Uwielbia wszelkie aktywności np. pływanie (kocha wodę), aportowanie zabawek. Zabawki ładnie oddaje, m.in za rzecz w zamian. Jednak chętnie też leniuchuje przy opiekunie, wtedy chętnie się przytula i podstawia do głaskania. W ostatnim czasie brał udział w programie dogoterapii więźniów w schronisku, miał bardzo pozytywny stosunek pracujących z nim panów.

Psiak przebywa obecnie w krakowskim schronisku. Numer telefonu w sprawie adopcji: 518729178

14568972_1139184952842371_548307854_n

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button