NEWSYOCZAMI PSIAKA

Jak okazywać miłość w psim języku?

Większość opiekunów najchętniej przychyliłaby nieba swoim psim towarzyszom, traktując ich tak samo jak ludzi. Jednak nie wszystkie metody, które sprawdzają się w kontaktach międzyludzkich, są dla nich zrozumiałe. Jak więc okazywać miłość w psim języku?

Na wstępie, należy zaznaczyć, że w psim świecie nie ma miejsca na udawanie. Dla naszych pupil istotne są gesty, które każdy z naszych gatunków interpretuje na swój sposób. Dla psiaków zachowania takie jak np. całowanie czy przytulanie nie należą do komfortowych, natomiast zainteresowanie właściciela i czas spędzony razem z nim to coś, co cenią sobie najbardziej. 

O uczuciach po psiemu

Komunikacja w „języku” zrozumiałym dla naszych milusińskich, pozytywnie wpływa na wzmocnieniem więzi, a także ułatwia naukę. Psiak, który jest rozumiany, nie będzie traktował nas jedynie jako opiekuna, ale również, przewodnika i najlepszego przyjaciela. A więc jak okazywać miłość „po psiemu”? Podpowiadamy:

  • Zabawa w poszukiwaczy – schowaj zabawkę lub patyk w wysokiej trawie i…rozpocznijcie wielkie poszukiwanie. Tropienie to jedna z ulubionych aktywności psiaków.
  • Wspólne rytuały – może to być sesja głaskania o określonej porze, lub zabawa gryzakami. Ważne by, stało się to częścią waszego planu dnia.
  • Powitania – daj swojemu psiakowi, (w granicach rozsądku) pokazać jak bardzo cieszy się z twojego powrotu, ty również witaj się z nim za każdym razem, gdy wracasz do domu.
  • Karmienie z ręki – podając w ten sposób smakołyki, wzmacniasz więź ze swoim milusińskim.
  • Wspólna nauka – to dobry pomysł na uszczęśliwienie psiaka i nabywanie przez niego nowych umiejętności. Nie zapomnij, że za dobrze wykonaną sztuczkę pupilowi należy się pochwała i jakiś smakołyk.
  • Psi język – naucz się komunikatów wysyłanych przez czworonoga i je respektuj. Więcej na ten temat mowy ciała psiaków przeczytasz TUTAJ.
  • Długi spacer to podstawa– zapewnij swojemu pupilowi przynajmniej jeden długi spacer dziennie. W ten sposób zadbasz nie tylko o jego szczęście, ale również o zdrowie.

Psy rozumieją ludzki język?

Jak ustalili, naukowcy z Wielkiej Brytanii i Kanady psy rozumieją około 160 wyrazów i zwrotów. Zasób ten, dzięki treningom można zwiększyć do ok. 200 wyrazów. Co istotne psiakom, wystarczy zaledwie jeden raz, by zapamiętać wypowiedziane słowo pod warunkiem, że sytuacja, podczas której je poznaje, wiąże się u nich z silnymi emocjami. Umysł psiaka funkcjonuje na poziomie trzyletniego dziecka, dlatego nie są one w stanie wyłapać sprzecznych informacji, ironii dlatego podczas komunikowani się z psem należy być konsekwentnym i precyzyjnym.

Pokaż wiecej

Agnieszka Szymuś

Copywriter, specjalista do spraw SEO oraz content marketingu. Z zamiłowania dziennikarz, a prywatnie posiadaczka, suczki o imieniu Stefi, która jest dla niej inspiracją do tworzenia treści psiostajlowych.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button