NEWSY

Jak pomagać bezdomnym zwierzakom?

Internetowy sklep zoologiczny ZooArt

Lecznice, schroniska, nawet osoby prywatne proszą o wsparcie dla swoich podopiecznych. Pomagać można, przekazując zarówno karmę i akcesoria, jak i pieniądze. Każdemu zależy, żeby jego pomoc była mądra i efektywna. Jakie rzeczy warto podarować bezdomniakom? Dlaczego zbieramy również pieniądze? Co kupujemy za zebrane środki? Czym się kierujemy i jak to robimy, że zakupów zawsze jest dużo?

Komu pomagamy?

Chcemy pomóc każdemu czworonogowi, który potrzebuje wsparcia w trudnym czasie. Nie liczy się dla nas jakiej jest rasy, w jakim jest wieku ani to, czy wymaga leczenia. Wykorzystujemy każdą formę waszego wsparcia, by rozdzielić dobroć między tyle zwierzaków, ile tylko się da.

Wparcie dla psów małych i dużych

Chętnie wspieracie nasze akcje, dlatego mamy pole do popisu. Możemy finansować zabiegi dla skrzywdzonych zwierząt albo wspomóc materialnie te, które czekają na swój nowy dom. To nigdy nie jest prosta sprawa. Różne zwierzaki mają różne potrzeby, jednak zawsze staramy się dawać im to, czego właśnie potrzebują. A trzeba przyznać, że potrzebują wiele.

Zadanie ułatwia nam nasz zaufany dostawca, internetowy sklep zoologiczny ZooArt, u którego zawsze znajdziemy to, co jest potrzebne, a dzięki niskim cenom wystarczy też na dodatkową karmę. Dlaczego to tak ważne? To proste, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szczególnie, gdy mowa o młodych psiakach dużych ras, które szybko nabierają ciała i chęci na dodatkowe kalorie.

Co można przekazać bezdomnym psom?

Dla nas psy bezdomne są takie same jak te, które mają już kochający dom, dlatego tak je traktujemy. Każdy nowy podopieczny potrzebuje wyprawki, w której nie może zabraknąć:

 • dwóch misek – jednej na karmę, drugiej na wodę
 • legowiska wystarczająco dużego, by pomieściło całego psiaka
 • zabawek – tak to z nimi jest, że im lepiej służą, tym krócej służą
 • smyczy i szelek dobranych tak, by spacer kojarzył się z przyjemnością
 • obroży i adresówki – w końcu bezpieczeństwo to podstawa.
 • transporterów – nie opancerzonych, ale potrzebnych do bezpiecznego transportu zwierząt

Wybieramy produkty dobrej jakości, by posłużyły jak najdłużej. Nie znaczy to niestety, że są wieczne. Na szczęście można je łatwo wymienić na nowe.

Co najlepiej podarować psiakom?

Zajmujemy się zwierzętami “w ilościach przemysłowych”, mamy masę podopiecznych. Codziennie zużywają ogromne ilości zapasów, które musimy stale uzupełniać. Właśnie te artykuły są dla nas najważniejsze, ponieważ zużywają się szybko, a bez nich możemy działać bardzo krótko. 

Co możecie przekazywać, by mieć pewność, że będzie nieocenione?

Najlepiej każdorazowo konsultować się z nami w tej sprawie – różne potrzeby pojawiają się w różnym czasie. Każde schronisko ma innych podopiecznych o innych potrzebach.

Często przydają się:

 • preparaty mlekozastępcze dla osieroconych szczeniąt
 • dobrej jakości karma mokra i karma sucha, czyli podstawa zbiorowego żywienia psów
 • przysmaki dla ułatwienia pracy naszych behawiorystów
 • suplementy i leki dla wspierania zdrowia naszych podopiecznych
 • obroże i krople przeciw kleszczom i pchłom
 • tabletki i krople na odrobaczenie

Ratujemy bezdomne psy – jakie artykuły będą potrzebne?

Bezdomne nie znaczy gorsze, dlatego uważamy, że psy, którymi się zajmujemy, zasługują na właściwą pielęgnację. Nie przygotowujemy ich na wystawy, jednak utrzymanie czystości jest bardzo ważne, pozwala zachować zdrowie zwierząt, przeciwdziała rozwojowi chorób. No i chyba każdy ma prawo poczuć się pięknym, prawda? Potrzebne nam są do tego:

Podsumowując

Nie wiesz co podarować naszym podopiecznym?

Pamiętaj, że lepsza świeża karma ze starej miski, niż żadna karma z nowej miski. To uniwersalna zasada, która działa w przypadku każdej organizacji wspierającej zwierzęta w potrzebie. Poza tym, zawsze możesz przekazać środki, które zostaną rozdysponowane według potrzeb.

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button