NEWSYWARTO WIEDZIEĆ

Jak pomagać zwierzętom? Nowy rok – nowa pomoc dla Bezdomniaków!

Nowy rok – nowa ja! To typowy, noworocznych przekaz, który doskonale pokazuje, jak ważne dla współczesnych ludzi są zmiany i wchodzenie w nowy etap w życiu, wraz z początkiem roku. To najlepszy czas, aby zadbać także o innych – tych, którzy mają najmniej i sami nie są w stanie sobie pomóc. Mowa oczywiście o Bezdomniakach, czyli Psiakach i Kociakach w schroniskach, które potrzebują człowieka, aby przeżyć. Zastanawiasz się, jak pomagać zwierzętom? Chcesz podarować im odrobinę szczęścia na rok 2021? W tym artykule poznasz sposób na pomaganie, nawet bez wychodzenia z domu!

Numer KRS 0000445475

Nowy rok – nowa pomoc!

Początek roku to dla wszystkich otwarcie nowego rozdziału w życiu, czas noworocznych postanowień. Zrzucenie 5 kg w pół roku, zdrowe odżywianie, czytanie więcej książek – to tylko niektóre ze zmian, które tysiące ludzi próbuje wprowadzić w swoje życie. W tym roku, oprócz zmian dobrych dla siebie, może warto pomyśleć o rzeczach, które mogą pomóc także innym – tym słabszym i bezbronnym?

Zwierzęta w schroniskach nie mają lekkiego życia. Zimny, schroniskowy boks musi zastąpić im ciepłe posłanie w kochającym domu, samotność towarzyszy im na każdym kroku, a jedyny kontakt z człowiekiem to ten z wolontariuszami. Żaden z nich nie zasługuje na taki los…

Jak pomagać zwierzętom? Przekaż 1% podatku

Sposobów na pomoc jest wiele. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę internetową, na której pokazaliśmy wszystkie metody, dzięki którym Bezdomniaki zyskują lepsze życie. Możesz wspierać naszą akcję jednorazową lub stałą darowizną, organizować zbiórki karmy w swoim otoczeniu, a także kupować karmę dla zwierząt w naszym sklepie

Pierwsze miesiące roku to także czas na coroczne rozliczanie podatków. I to jest ten doskonały sposób na pomoc, bez wychodzenia z domu! Przekazanie 1% podatku jest obowiązkowe, dlaczego więc nie przekazać go na cel, który może uszczęśliwić bezbronne stworzenia? 

mężczyzna z długopisem, wypełniający dokument

Jak przekazać 1% podatku? 

Wystarczy, że rozliczysz swój podatek tak jak zawsze, w rządowej usłudze Twój e-PIT. Skopiuj nasz numer KRS i zapisz go sobie na później. Kiedy nadejdzie już czas na rozliczenie – wystarczy, że dodasz go w odpowiedniej rubryce, a system automatycznie wyszuka naszą fundację. Pamiętaj o uzupełnienie również celu szczegółowego. W tym celu wpisz w okienku: Karmimy Psiaki. Drugą możliwością jest pobranie naszego programu do rozliczania podatku, który dostępny jest dla systemów Windows. To również wygodny sposób.

Numer KRS 0000445475

Ten numer naprawdę działa!

Dzięki tej corocznej akcji udało nam się pomóc już wielu Bezdomniakom! Sam zobacz na liczby – mówią same za siebie. Do akcji dołączyło już ponad 360 tysięcy osób o dobrych sercach, prawie tysiąc Zwierzaków znalazło kochające domy, a ponad 64 tysiące kilogramów karmy trafiło do najbardziej potrzebujących schronisk. 

Ale to nie wszystko! Numer KRS naprawdę działa – świadczą o tym wszystkie historie, dzięki którym w oku kręci się łza, a na sercu robi się zdecydowanie cieplej. Ten numer ratuje życie, zapełnia puste miseczki, opłaca leczenie chorych zwierząt, dba o tych najsłabszych i znajduje domy!

pomoc

Historia Orsey’a

Orsey to schorowany, niewidomy staruszek, który część swojego życia spędził w schroniskowym boksie. Został prawdopodobnie porzucony, bo w końcu komu potrzebny jest taki stary, a do tego ślepy Pies…? 🙁 Mimo swojego ogromnego serca Psiak nie odnalazł niestety nowego domu. 

Orsey - Psiak

Daliśmy mu jednak to, czego mógł nie mieć przez całe swoje życie. Dzięki zgromadzonym funduszom zapewniliśmy mu doskonałą opiekę weterynaryjną, leczenie, odpowiednią karmę dla seniorów. Zakupione zostały dla niego leki przeciwbólowe, doraźne leki, które wspomagały jego układ ruchu i suplementy na stawy. Robiliśmy wszystko, wraz z wolontariuszami schroniska, aby Orsey miał najlepsze chwile w swoim długim życiu. 

Niestety nie jest to historia z happy endem… Orsey – jeden z najdzielniejszych Psiaków, które udało nam się poznać – odszedł w lipcu za Tęczowy Most. Ta historia pokazuje jednak siłę, jaką ma nasza pomoc. To dzięki ludziom, którzy postanowili pomóc psiemu staruszkowi, był on pod koniec swojego życia szczęśliwy. Miał najlepszą opiekę i cudownych ludzi wokół. Był to dla niego dobry czas, w którym brakowało mu jedynie kochającego domu.

zebrana karma dla Orseya

Pomóż i Ty!

W schroniskach czeka jeszcze mnóstwo Bezdomniaków, którzy czekają na jakąkolwiek pomoc ze strony człowieka. Jeżeli nie masz możliwości adoptowania jednego z nich, ani regularnego wsparcia – będziemy wdzięczni za przekazanie 1% podatku. Ten numer działa i naprawdę pomaga – historia Orsey’a jest tego najlepszym przykładem. Podarujmy wspólnie innym Psiakom szczęśliwe życie!

Numer KRS 0000445475

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Check Also

Close
tło
SPRAWDŹ>
Close
Close