#wTrasieDaSięNEWSY

Jak przygotować się na urlop z psem? O tych 10. zasadach musisz pamiętać!

Jak przygotować się na urlop z psem?

Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Z roku, na rok coraz więcej osób, również dzięki akcji #wTrasieDaSię zaczyna uświadamiać sobie, że pies to nie tylko przyjaciel, ale również domownik, który pozostawiony nawet w najlepszym psim hotelu, bądź u zaufanych znajomych i tak będzie bardzo za nami tęsknił, dlatego dobrze jest go uwzględniać w swoich urlopowych planach. Jeżeli w tym roku zdecydowaliście się na wypoczynek wraz ze swym pupilem, koniecznie sprawdźcie o czym musicie pamiętać. Ta lista powinna Wam to ułatwić!

1. Psia apteczka to konieczność 

Jeśli zwierzak zażywa leki, należy pamiętać o zabraniu ich w podróż. Warto też przygotować zapas niezbędnych medykamentów, na wypadek gdy pobyt poza domem przedłuży się niespodziewanie. W bagaż dobrze jest też wrzucić środki przeciw kleszczom i pchłom oraz preparaty do odkażania ran, które mogą przydarzyć się w trakcie letniej eskapady

2. Zapas specjalistycznej karmy

Jeżeli Wasz pies ze względu na stan zdrowia lub wiek wymaga specjalistycznej karmy, nie ryzykuj i zabierz jej odpowiednie ilości ze sobą z delikatnym nadmiarem,  ponieważ trudno jest przewidzieć czy uda się ją znaleźć u miejscowego weterynarza.

3. Dokumenty to podstawa

Ciężko jest wyobrazić sobie, że wyruszamy w daleką podróż bez dowodu osobistego lub prawa jazdy, prawda? Podczas gdy wielu właścicieli zapomina o zabraniu ze sobą książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami psa, a także – w przypadku wyjazdu za granicę – paszportu wydanego przez upoważnionego do tego lekarza weterynarii⁣. Nie pozwólmy sobie na ten błąd!

4. Bezpieczeństwo w trasie

Przed pierwszym wyjazdem, dobrze jest zainwestować w specjalne szelki, które przymocowujemy do pasa bezpieczeństwa. Ich głównym zadaniem jest  ochrona psa przed obrażeniami podczas gwałtownych manewrów hamowania. Produkt ten pasuje zazwyczaj do wszystkich aut, jednak ważne jest aby przy ich zakupie brać pod uwagę wagę i wzrost psa.

5.Woda niezbędna do życia

Szczególnie latem należy pamiętać o tym, że nasz czworonóg zarówno w trasie jak i podczas pieszych wędrówek potrzebuje mieć w miarę swobodny dostęp do tego życiodajnego płynu. Dlatego przed wyjazdem warto jest zaopatrzyć się w podróżną miskę (zajmuje bardzo mało miejsca), albo specjalny bidon. 

6. Daj dobry przykład innym – noś woreczki!

Zarówno w trakcie spaceru na rozprostowanie łapek, czy też dłuższej wędrówki pamiętaj o zabraniu ze sobą woreczków na psie odchody. Przecież, chcemy dawać innym właścicielom dobry przykład!

7. Sprawdź czy w pobliżu znajduje się gabinet weterynaryjny

Przezorny zawsze ubezpieczony. W razie nagłych sytuacji, warto wiedzieć ile zajmie nam dojazd do lecznicy, a także w jakich dniach i godzinach przyjmuje ona pacjentów.

8. Dostosuj atrakcje do możliwości swojego psa

Prawdą jest, że psy potrzebują aktywności fizycznej, jednak jej poziom należy dostosowywać do wieku psa, jego stanu zdrowia, rasy, a także charakteru. Dlatego zanim zdecydujemy się na zdobywanie górskich szlaków, warto skonsultować tę kwestię z weterynarzem. 

9. Pamiętaj o zabraniu psich akcesoriów 

Psiak, tak jak człowiek, ma potrzebę czucia się komfortowo, dlatego w podróż warto zabrać coś, co pozwoli mu się czuć bezpiecznie w nieznanym terenie. Nie chodzi tu oczywiście o zabranie z domu wszystkich rzeczy, które do niego należą, ale na urlop warto jest  wziąć coś co pachnie „domem” na przykład kocyk lub legowisko. Warto też pamiętać o spakowaniu kilku ulubionych zabawek.

10. Adresówka to konieczność! 

Jeżeli nasz pupil się zgubi, przyczepiona do obroży adresówka, na które wpisujemy nasz numer zwiększa szanse na jego szybkie odnalezienie. 

Jeżeli w tym roku pragniecie udowodnić, że #wTrasieDaSię pamiętajcie o tym, że podróżowanie z psem to przede wszystkim dużo wspaniałych przygód i nowych znajomości, które zarówno Wy jak i Wasze psiaki, będziecie wspominać latami. A żeby w pamięci zachować tylko dobre chwile, warto sprawdzić czy odhaczyliśmy wszystkie punkty z powyższej listy! 

Karmimy Psiaki, podróżowanie z psem, #wTrasieDaSię, psi niezbędnik

 

Pokaż wiecej

Agnieszka Szymuś

Copywriter, specjalista do spraw SEO oraz content marketingu. Z zamiłowania dziennikarz, a prywatnie posiadaczka, suczki o imieniu Stefi, która jest dla niej inspiracją do tworzenia treści psiostajlowych.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button