NEWSY

10 porad fotografki Izy Łysoń na idealną psią fotkę!

10 RAD IZY ŁYSOŃ:

1. Przed przyjściem z aparatem do schroniska musimy postarać się o zgodę na fotografowanie podopiecznych.
2. Powinniśmy znaleźć wolontariusza, który wyprowadzi psiaka z boksu, dzięki temu będziemy mogli uchwycić również go w naturalnym środowisku.
3. Zawsze trzeba zwracać uwagę na komfort psa podczas sesji, nie należy go do niczego zmuszać ani denerwować się, gdy coś nie wychodzi nam lub jemu. Wywoła to niepotrzebny stres, a psiak wystraszony lub zestresowany nie będzie wyglądał dobrze.
4. Jeśli trafimy na czworonoga, który nie reaguje na swoje imię, nie zna żadnych komend, nie jest łakomczuchem i uważa, że wąchanie trawy jest o wiele ciekawsze niż 'jakaś tam’ sesja zdjęciowa, musimy starać się stać bardziej atrakcyjni od otoczenia (np. poprzez wydawanie dziwnych dźwięków czy podrzucanie małych przedmiotów) lub po prostu czekać, aż nasz model zainteresuje się czymś i spojrzy w dal, w kierunku interesującego bodźca.
5. Podczas sesji nie bójmy się klęknąć, bądź położyć na ziemi – czasami jest to sporym poświęceniem, ale znacznie zwiększa różnorodność i atrakcyjność wykonanych fotografii.
6. Na zdjęciach postarajmy się przedstawić charakter naszego modela.
7. Ważne, by pokazać, że schroniskowi podopieczni potrafią cieszyć się życiem tak samo, jak wszystkie inne psiaki. Zróbmy więc zdjęcia, które tą radością aż promienieją 🙂
8. Po sesji należy przeglądnąć wszystkie fotografie i wybrać te, na których czworonożny model wygląda najlepiej. Psy, tak jak ludzie, czasami na zdjęciach wychodzą po prostu niekorzystnie, a przecież nikt z nas by nie chciał, żeby zdjęcie, na którym wyglądamy nie najlepiej zostało rozpowszechniane w całym Internecie! 😉
9. Warto pokazać różnicę zachowania i wyglądu psiaka w boksie i poza nim.
10. Fotografując psa zza krat warto uwydatnić jego oczy – to one pokazują najwięcej psich emocji.

IZA ZACHĘCA DO KONTAKTU – CHĘTNIE ODPOWIE NA WASZE PYTNIA DOTYCZĄCE FOTOGRAFOWANIA PSÓW. PISZCIE W KOMENTARZACH POD TYM POSTEM 🙂 

Iza i Jacka
Iza ze swoim pupilem
Autoportret
Autoportret Izy w zimowej scenerii
iza robi fote
W trakcie sesji na ulicach Krakowa
mops izy
Malinka
iza -digital
Wywiad i zdjęcia Izy Łysoń w niemieckim magazynie DigitalPHOTO-Magazin
Łajka
W lawendowej scenerii – te zdjęcia przyniosły Izie rozgłos
Łajka w lawendzie
Łajka o zachodzie słońca
Kiara
Kiara
King Julian
King Julian
Szakal
Szakal
Dzięki zdjęciom wykonanym przez Izę i udostępnieniu ich na blogu Karmimy Psiaki puszek i kilka innych psiaków znalazło nowy dom!
Dzięki zdjęciom wykonanym przez Izę i udostępnieniu ich na blogu Karmimy Psiaki puszek i kilka innych psiaków znalazło nowy dom!
donald2
Czekający na nową rodzinę Donald z krakowskiego schroniska.

Ogłoszenie Donalda możecie zobaczyć tutaj: https://www.karmimypsiaki.pl/blog/donald-psiak-okrutnie-potraktowany-przez-czlowieka-dasz-mu-szanse/

Czekamy na Wasze pytania do Izy! 

Pokaż wiecej

Paulina Wójtowicz

Od dziecka przez znajomych nazywana "psią mamą". Kocha zwierzęta, dobre filmy i podróże. Uwielbia pomagać innym. Wiceprezes Fundacji Sarigato.

Powiązanie artykuły

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button