NEWSY

Jawor. Policjanci uratowali skrajnie zaniedbane psiaki

W pomieszczeniu czuć było odór, na ziemi zalegały odchody, a w głębi małej drewnianej budy znajdowały się dwa wystraszone psiaki. Taki obraz, podczas interwencji zastali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

 

W lutym br. funkcjonariusze powzięli informację o tym, że jedna z mieszkanek gminy Wądroże Wielkie od kilku miesięcy znęca się nad psiakami. Kobieta miała przetrzymywać je w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu. 

– Po wejściu na posesję oczom kryminalnych ukazał się okropny widok. Zobaczyli bowiem kojec wykonany z elementów metalowego ogrodzenia, wewnątrz którego panowały fatalne warunki. – informuje KWP we Wrocławiu. 

Kojec, w którym znajdowały się wystraszone i zaniedbane psiaki, nie był ocieplony. W środku było ciemno, a zwierzęta nie miały zapewnionej wody ani pożywienia. Na miejsce został wezwany powiatowy lekarz weterynarii oraz przedstawiciel jaworskiego TOZ.

This slideshow requires JavaScript.

Zwierzaki zostały odebrane właścicielce

Na szczęście, dla psiaków jeszcze tego samego dnia udało się uzyskać decyzję wójta o czasowym odebraniu zwierząt właścicielce. Obecnie zwierzaki znajdują się pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na miejscu kryminalni wykonali m.in. dokumentację fotograficzną oraz sporządzili nagrania obrazujący warunki bytowe zwierząt. Wiadomo też, że właścicielka czworonogów usłyszy zarzut znęcania się nad psami. Grozić jej może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apel policji

Funkcjonariusze apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Policjanci uczulają, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby. W Karmimy Psiaki, przyłączamy się do tych słów. Kochani, wystarczy niewiele by uratować życie lub zdrowie czworonogów, nie bądźmy obojętni i nie odwracajmy głów, gdy widzimy, że dzieje się im krzywda!

Przeczytaj  Puławy. Mężczyzna znęcał się nad psem

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button