NEWSY

Kalisz. 76-letnia seniorka, na oczach chorego na serce wnuczka znęcała się nad psami

Jak informuje PAP z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że do okrutnych zachowań m.in. względem dwóch psów dochodziło na oczach chorego dziecka. 

O tragicznej sytuacji psiaków, informację  jako pierwsi otrzymali wolontariusze kaliskiego stowarzyszenia Help Animals. W trakcie interwencji,  okazało się, że wraz ze starszą kobietą mieszka syn z małżonką i wnuczkiem. Mama chłopca, podkreślała, że babcia chłopca była wielokrotnie proszona o zaprzestanie znęcania się nad zwierzętami. Prośby te jednak nie wpływały na zmianę zachowania seniorki. Z relacji matki, wynika, że agresywnych zachowań babci nie hamowała nawet obecność chorego na serce wnuczka, który bardzo przeżywał tę sytuację.  W trakcie kontroli zadecydowano o odebraniu zwierząt. 

Jeden ze zwierzaków był skrajnie zaniedbany 

Jak informuje, przedstawicielka Help Animals, Anna Małecka, 17-letni pies nie był szczepiony, miał skołtunioną sierść, przerośnie pazury. Zwierzę sprawiało wrażenie obolałego, na jego ciele zauważono sporych rozmiarów guz. Psiaki nie był jedynymi ofiarami. Starsza pani miała znęcać się także nad krową i kurami.

Obecnie jeden z odebranych psów znajduje się  pod opieką weterynarza, drugi  trafił do domu tymczasowego. Sprawa jest teraz badana przez prokuraturę. Obrońcy praw zwierząt zawnioskowali, aby działania kobiety zakwalifikować jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. 

Źródło PAP

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami pomocowymi. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i Instagramie!

Kup ebooka i nakarm Psiaki i Kociaki ze schronisk w całej Polsce!

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button