NEWSY

Karmimy Psiaki na Kiermashu [FOTORELACJA]

W słoneczny weekend 3-4 czerwca, w przestrzeni krakowskiego Hotelu FORUM, odbyły się targi mody niezależnej Kiermash.

Kiermash jest cyklicznym eventem, zrzeszającym społeczność lokalną i mieszkańców Krakowa. To przede wszystkim targi mody niezależnej. Łączą bezpośrednio modę i design, których produkcja przebiega w duchu fair trade. Podczas tego eventu promowani są również miejscowi wytwórcy z branży gastronomicznej.

Od tego roku dołączyliśmy do nich i my, jako organizacja prozwierzęca, pozwalająca „pomagać przy okazji”!

Dzięki Waszym ogromnym sercom i zaangażowaniu w akcję wspólnymi siłami zebraliśmy 325,38 zł! 

Zebrane podczas Kiermashu środki wspomogą podopiecznych Małopolskiej Organizacji na Rzecz Natury – MORN! W ich imieniu bardzo dziękujemy!

Podczas targów na naszym stanowisku każdy miłośnik psiaków miał możliwość porozmawiania z członkami zespołu naszej Fundacji na temat głównych celów akcji Karmimy Psiaki.

Na uczestników Kiermashu czekała również ramka #HOWHAU, w której każdy wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem miał okazję „uchwycić chwilę” 🙂

Ale to nie wszystko!

⇒ pokazy psich sportów

Do dyspozycji każdego, kto pojawił się w ubiegły weekend w FORUM była psia trener – Monika Kowalska z Uniwerku ObiFru. Udzielała bezpłatnych porad w zakresie obedience, budowania relacji oraz problemów behawioralnych.

Mieliśmy okazję zobaczyć Monikę wraz z psiakami z ObiFru Team podczas pokazu dogfitnessu, który był ćwiczeniem zarówno dla ciała jak i umysłu psich sportowców. Ponadto Uniwerek ObiFru zaprezentował pokazy sportowego posłuszeństwa. Dzielne psiaki pokazały, że posłuszeństwo nie musi być wcale nudną musztrą, a raczej niezłą zabawą zarówno dla psa jak i człowieka 🙂

⇒ porady groomerki

Na stanowisku Karmimy Psiaki, można było spotkać również groomerkę – Karolinę Dyb z Salonu Amigo Strzyżenie i Pielęgnacja Zwierząt”. Karolina udzielała bezpłatnych porad pielęgnacyjnych w zakresie strzyżenia higienicznego, podcięcia pazurków, czyszczenia uszu, rozczesywania oraz trymowania.

kiermash

Uczestnicy Kiermashu mogli się dowiedzieć m.in. jakie są skuteczne metody rozczesywania sierści, jakie są konsekwencje wyboru psa o danym typie sierści, jak chronić swojego zwierzaka przed kleszczami oraz w jaki sposób go pielęgnować.

⇒ atrakcje dla najmłodszych

Specjalnie dla nich stworzyliśmy kącik dla dzieci, w którym odbywały się gry i warsztaty edukacyjne „zŁap wiedzę”.

Warsztaty miały na celu wyjaśnienie dzieciom i ich rodzicom problemu porzucania zwierząt w Polsce i sytuacji jaka panuje w schroniskach.

Poruszały tematykę dotyczącą sposobu obchodzenia się z bezdomnymi zwierzętami, nauki pierwszego kontaktu z psem, podstaw psich zachowań, ale również obowiązków, jakie wiążą się z posiadaniem psa pod swoim dachem.

Naszym celem było uwrażliwienie dzieci już od najmłodszych lat na dobro zwierząt, przekazanie cennej wiedzy w sposób przystępny, która w przyszłości przełoży się na odpowiedzialne adopcje.

kiermash

Każdy z uczestników warsztatów, otrzymał od nas PSI ELEMENTARZ, w którym zebrane zostały wszystkie poruszone zagadnienia.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także Face Painting w wykonaniu Paulina Steliga i | Luna face painting – Polska oraz Agnieszka Zborowska, które stworzyły artystyczne cuda na buziach dzieci i nie tylko! Zresztą oceńcie sami

kiermash

Nie zabrakło również naszych gadżetów, słodyczy dla najmłodszych oraz humorów, które nad wyraz dopisywały!

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, dzięki którym te 2 dni były wypełnione pozytywną energią do pomagania!

Czekamy na więcej tak udanych i wyjątkowych imprez. DOBRO ZAWSZE WRACA, pamiętajcie! Do zobaczenia!


 

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button