WARTO WIEDZIEĆ

Kocie rekordy, czyli do czego zdolne są nasze mruczki

Niedawno pisaliśmy o imponujących rekordach piesków. Okazuje się, że mruczki wcale nie pozostają w tyle i również mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami! Przekonaj się, do czego zdolne są te zwierzęta, i poznaj nietypowe kocie rekordy.

Najmniejszy i największy kot na świecie

Jesteście ciekawi, jak wygląda najmniejszy kotek na świecie? Ten tytuł należy do kota himalajskiego o imieniu Tinker Toy, mierzącego całe 7 cm wysokości i 19 cm długości. Choć wyglądał niewinnie, umiał pokazać pazurki!

Jego przeciwieństwem jest Hobbs, będący ligerem – krzyżówką lwa i tygrysa. Ważył on ponad 400 kg! Co ciekawe, jako dorosły kot był dwukrotnie cięższy od swojej matki – tygrysicy.

Prawdziwa kocia mama

Wydaje Wam się, że Wasze kotki są płodne? Być może zmienicie zdanie, jeśli usłyszycie o pewnej rekordzistce. Dusty to pochodząca z Teksasu kotka, która w ciągu swojego 17-letniego życia zdążyła urodzić łącznie 420 kociąt. Robi wrażenie, prawda?

kocięta

Warto przypomnieć, jak ważna jest kastracja kotów, która nie tylko zapobiega niepożądanym ciążom oraz licznym chorobom, ale również bezdomności. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule „Kastracja kotów – obalamy 10 popularnych mitów”.

Najdłuższe wąsy na świecie

Wąsy są niezwykle ważne dla naszych mruczków – pełnią funkcję narządu dotyku. Dzięki nim mogą odbierać z otoczenia najmniejsze drgania powietrza oraz zauważać zmiany w położeniu przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Wibrysy kotki rasy maine coon, mieszkającej w Finlandii, mierzą aż 19 cm. Missi nie ma sobie równych, jeśli chodzi o odczuwanie dotyku.

kocie wąsy

Wiek to tylko liczba – ale za to jaka!

Mówi się, że koty mają 9 żyć. Ciekawe, ile w takim razie musiała mieć ich Creme Puff! Ta pochodząca z Teksasu kotka pobiła wszelkie kocie rekordy, żyjąc aż 38 lat. Jest to o tyle imponujące, iż długość życia tych zwierząt wynosi zwykle 15-17 lat. Niewątpliwie była w tym duża zasługa jej właściciela, którego wcześniejsza pupilka żyła 34 lata. Ciekawe, jaki był jego przepis na długowieczność…

Kocie rekordy w polowaniu

Koty uwielbiają polować na myszy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, do jakich ilości są zdolne? Rekordzistką jest kotka pracująca dla gorzelni Glenturret Distillery, która przez 24 lata życia upolowała 28 899 myszy. Daje to wynik średnio trzech gryzoni dziennie.

Przykład tej kotki pokazuje, jak istotne jest to, by nie wypuszczać naszych zwierząt samych na zewnątrz. Wówczas są one nie tylko narażone na tragiczne wypadki, ale też stwarzają zagrożenie dla innych gatunków, np. ptaków. To z kolei zaburza równowagę całego ekosystemu.

kot z myszką

Pieniądze szczęścia nie dają…

…ale z pewnością je ułatwiają. Z takiego założenia wyszedł też właściciel Blackiego, któremu przepisał w spadku 7 mln dolarów. Ukochany kot był jego jedynym spadkobiercą! Majątek został rozdzielony na kilka fundacji zajmujących się pomocą zwierzętom.

To, że kociaki są warte każdych pieniędzy, udowodniła Cindy Jackson – celebrytka pochodząca z Wielkiej Brytanii. Za kota bengalskiego Cato zapłaciła ponad 125 tysięcy złotych. Co ciekawe, zwierzę zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa razem ze swoją właścicielką! Posiadanie najdroższego kota na świecie nie było jedynym rekordem Cindy – poddała się ona 52 operacjom plastycznym.

Ty również możesz pomóc czworonogom! Nie musisz być milionerem – wystarczy Twoje dobre serce i odrobina chęci. W zakładce Wirtualne adopcje znajdziesz wiele Bezdomniaków, którzy ucieszą się z każdego grosza. Wystarczy naprawdę niewiele, by wywołać na ich twarzach uśmiech.

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close