NEWSYWARTO WIEDZIEĆ

Kolejny Park Narodowy zamyka się na turystów z psami

To zła wiadomość dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas wraz ze swoimi psiakami. Lista Parków Narodowych do których nie wejdziemy wraz z naszym pupilami powiększyła się o  Roztoczański Park Narodowy. 

W połowie marca zarządcy Roztoczańskiego Parku Narodowego na oficjalnych swoich social mediach opublikowali informację, że wpuszczane będą do niego jedynie psy asystujące. 

Roztoczański Park Narodowy swoją decyzję opiera m.in. o zapis w art. 15 ust. 1 pkt 16  Ustawy o ochronie przyrody w którym to zabrania się:

Wyprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony, psów pasterskich wprowadzanych na obszary objęte ochroną czynną, na których plan ochrony albo zadania ochronne dopuszczają wypas oraz psów asystujących w rozumieniu art. 2 katalog pojęć ustawowych pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych 

 

Decyzja Parku budzi kontrowersje

Informacja o zamknięciu Parku dla czworonogów wzbudziła dyskusję pośród właścicieli psów.

– Czerpcie wzory z regulaminów parków narodowych naszych południowych sąsiadów, w większości przypadków można wchodzić z psami. U nas zakazy i nakazy będące zakazami, a wystarczy ludzka przyzwoitość – czytamy w jednym z komentarzy.

Nie rozumiem, jak można dać taki bezsensowny zakaz. Rozumiem, że pies nie powinien latać luzem, ale tu spokojnie nakaz smyczy wystarczyłby… – dodaje kolejny oburzony właściciel czworonoga.

Część osób udzielających się pod postem, przypomina o tym, że na terenie kraju istnieją nadal Parki w których psy są mile widziane m.in. Poleski, Białowieski i Stołowogórski. Jednak, zauważyć trzeba, że ich  liczba stale maleje. 

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

 

 

 

 

 

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button