ABC ADOPCJINEWSYPRZED ADOPCJĄPSIAK W DOMUWARTO WIEDZIEĆ

Kundelek ze schroniska – dlaczego warto adoptować nierasowego psa?

Pomagaj z nami!

Wprawdzie nie wyglądają jakby zeszły prosto z wybiegu i mogą wzbudzać mniejszy zachwyt na spacerach wśród przechodniów… Ale za to kochają tak samo mocno i obdarzą Cię bezwarunkową wiernością i ogromnym przywiązaniem. O kim mowa? O nierasowych psach, które często są niedoceniane i pomijane przez ludzi. A w końcu kundelek to taki sam psiak tylko bez rodowodu! Dlaczego warto adoptować mieszańca ze schroniska?

Kundelek to mieszanina wielu ras i genów

Kupując rasowego psa można przewidzieć, jaki będzie miał charakter i jak będzie wyglądał. Wnioskuje się to po ogólnym typie rasy oraz po rodzicach malucha. Oczywiście każdy psiak jest inny i to nie podlega wątpliwości – każdy z nich może mieć inne umaszczenie, być trochę bardziej posłusznym na spacerach lub mniej. Jednak nie są to znaczące różnice i ogólny charakter i wygląd rasowego psa jest do przewidzenia. 

Adopcja kundelka to jak odpakowywanie kinder niespodzianki… nigdy nie wiadomo, co jest w środku, a zawartość zawsze cieszy tak samo! Psy nierasowe to najczęściej mieszanka wielu ras – a co za tym idzie wielu cech charakteru i wyglądu. Ważne jest również to, że mieszańce nie są obciążone genetycznie tak, jak psy rasowe. Przygarniając do swojego domu kundelka nigdy nie wiesz do końca, jaki będzie jak dorośnie, będzie jednak niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju! 

Jeżeli martwisz się, że kundelek z zagadkowym charakterem okaże się być inny niż oczekiwałeś, warto przede wszystkim przed adopcją zrobić dokładne rozeznanie, porozmawiać z opiekunem psiaka i poznać czworonoga na przedadopcyjnych spacerach. A po adopcji… warto pomyśleć o szkoleniu pupila i pracować z nim, aby ukształtować jego charakter w odpowiedni sposób.

Czworonożne szczęście za darmo

Często mówi się o wysokich cenach psów rasowych, które dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od rasy, od tego czy psiak będzie chodził na wystawy i od rodowodu jego rodziców. Można znaleźć rasowce dużo taniej, ale po co skoro kochanego psiaka można mieć za darmo? 🙂

Adopcja kundelka jest darmowa, a za zaoszczędzone pieniądze można utrzymać go przez kilka kolejnych miesięcy. Kwota, która byłaby wydana na kupno psa to kilka opakowań dobrej jakości karmy, niezliczone zabawki i istotne wizyty u weterynarza. Również bezcenne będzie szczęście, którym obdarzy Cię nowy, czworonożny przyjaciel!

Adopcja kundelka to ratunek jednego życia

To najważniejszy argument, który przeważa nad przygarnięciem mieszańca. Adopcja psa to najlepsze, co możesz dla niego zrobić. Schroniska często pękają w szwach, brakuje pieniędzy i rąk do pomocy. A przecież każda czworonożna istota zasługuje na ciepłe posłanie i kochający dom. Biorąc pod swój dach bezdomniaka, robisz naprawdę wiele dobrego! 

Z drugiej strony adopcja kundelka, to walka z pseudohodowlami, z których cały czas brane są „rasowe” szczenięta – często chore i z wadami genetycznymi. Pamiętaj, jeżeli już decydujesz się na rasowego psa to tylko ze sprawdzonej hodowli, która jest zarejestrowana w polskim Związku Kynologicznym.

Wszystkie psy zasługują na szczęście!

Każdy pies, niezależnie od tego, czy jest psem rasowym, czy zwykłym kundelkiem, kocha tak samo mocno i zasługuje na to, aby być kochanym. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który obdarzy Cię zaufaniem, wdzięcznością i bezgraniczną miłością. A jeżeli chcesz pomagać z nami kundelkom w schroniskach, wystarczy, że ustawisz przelew stały na 5 zł: 

https://www.karmimypsiaki.pl/pomoc

Dzięki Tobie możemy znaleźć dom wielu cudownym mieszańcom i sprawić, że będą najszczęśliwszymi istotami na Ziemi!

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button