PSIAK W DOMU

Legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać idealne legowisko dla psa?

Każdy z nas dobrze zna to uczucie, gdy po całym dniu marzymy tylko o tym, żeby zniknąć na chwilkę (lub dwie chwilki) w odmętach swojego łóżka. Legowisko dla psa jest równie ważne! Tyle ogryzionych kości, tak dużo złapanych piłek, już nie wspominając o codziennym obowiązku pilnowania swoich właścicieli.

Przy tak wymagającym trybie życia wygodne i dopasowane legowisko dla psa to nie tylko przywilej a wręcz konieczność!

Właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać kilka cennych wskazówek, które każdemu miłośnikowi czworonogów pomogą wybrać jak najlepsze legowisko dla psa.

Na co zwrócić uwagę?

Wielu specjalistów podkreśla, że wybierając idealne legowisko dla psa, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar. Eksperci sugerują, że posłanie dla psa powinno mierzyć o 20cm więcej niż długość naszego pupila – licząc od głowy do podstawy ogona.

Warto natomiast podkreślić, że niestety – w przypadku szczeniaków – nie możemy zdecydować się na legowisko z myślą o przyszłym rozmiarze naszego ulubieńca.

Sen to zdrowie. A odpowiednio dobrane legowisko dla psa to warunek dobrego snu. Legowisko dla yorka nie będzie odpowiednie dla dużego psiaka!

Pieskie życie

Psy śpią przeciętnie od 12 do 20 godzin dziennie, a miejsce ich odpoczynku jest niemalże tak samo ważne jakodpowiednia długość czasu, jaki w nim spędzają. Posłanie dla psa, to nie tylko wygodne i przytulne miejsce do spania. Jest to też najbardziej prywatny i najbezpieczniejszy obszar w mieszkaniu dla naszego psiaka.

Prawdą jest, że ogromna liczba futrzaków zamiast posłania dla psów decyduje się na ciepłe łóżko w towarzystwie ludzkich nóg. Nadal jednak to właśnie legowisko dla psa spełnia funkcję “bezpiecznej przystani”, w której psiak może się schronić, kiedy nie ma ochoty na towarzystwo.

Jaki kształt wybrać?

Zaraz za rozmiarem kojca dla naszego pupila pojawiają jeszcze dylematy: jaki kształt powinno mieć posłanie dla psa, a także to jakim materiałem powinno być wyścielone legowisko dla psa. Okrągłe, prostokątne, zamknięte czy otwarte posłanie będzie najlepsze?

Możemy jednak przyjąć, że dobre posłanie dla psa to takie, w którym nasz włochaty pupil może wygodnie się wtulić w legowisko, czasem wyciągnąć się lub po prostu spuścić głowę i obserwować świat.

A co z materiałem?

Wybór materiału jeśli chodzi o legowisko dla psa jest dużo prostszy. Eksperci sugerują, aby kierować się poczuciem zdrowego rozsądku – potrzebne nam jest posłanie dla psa, którego nasz psiak nie rozerwie pazurkami a zarazem takie, które łatwo będzie nam wyprać i wyczyścić.

Wielu posiadaczy czworonogów szczególnie chwali sobie legowisko dla psa pokryte materiałem tapicerskim – kodurą. Jest odporna na drapanie, a także wyjątkowo łatwo się ją czyści. Tego typu posłanie dla psa zdaje się być idealnym wyborem zarówno dla szczeniaka, jak i starszego psa.

Posłanie dla psa kluczem do szczęścia

Legowisko dla małego psa? A może posłanie dla psa dużego? Legowisko dla yorka? A może dla doga niemieckiego? Duży wybór posłań dla Psiaków znajdziecie w Fundacyjnym Internetowym Sklep Zoologiczny KarmimyPsiaki.pl 100 % zysku sklepu przeznaczane jest na pomoc bezodmnym zwierzakom!

Mamy więc nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu będziecie wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego wymarzonego koja. Wszystkim psiakom z kolei życzymy, by ich legowisko dla psa było jak najlepsze!

Pokaż wiecej

Kacper Hrycyna

Student Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Społeczny filozof, miłośnik wszelkich kudłatych zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button