NEWSY

MapMyDogWalk – zadbaj o kondycję swojego Psiaka!

Jeżeli lubisz sport i jesteś aktywną osobą ten wpis nie może ominąć właśnie Ciebie! Aplikacja MapMyDogWalk jest przygotowana właśnie z myślą o aktywności fizycznej i osobach takich jak Ty – lubiących długie spacery ze swoim czworonożnym przyjacielem i dbających o jego kondycję fizyczną. Należy do rodziny aplikacji fitnesowych – MapMyFitness, które być może już znasz. To kilka darmowych aplikacji przeznaczonych do rejestracji różnych form aktywności fizycznej.

Systemy operacyjne: Android i iOS

Jak to działa ?

Aplikacja dzięki połączeniu z GPSem umożliwia śledzenie tras spacerowych, które przemierzasz ze swoim pupilem. Pozwala również obliczenie czasu ich przejścia czy liczby spalonych kalorii. Dodatkowo na mapie możesz zaznaczać miejsca przyjazne psiakom.

Wiele funkcji aplikacji MapMyDogWalk to funkcje typowo fitnessowe, pochodzące z głównej aplikacji MapMyFitness. Część z nich sprofilowana jest pod kątem biegaczy – a dlaczego by nie zabrać swojego czworonożnego kompana na wspólne bieganie?

A co z opcjami aplikacji ?

MapMyDogWalk nie służy jedynie do zarejestrowania trasy spaceru, chociaż to główna funkcja aplikacji. Oprócz niej istnieje szereg innych opcji – jedną z nich jest możliwość śledzenia takich statystyk jak: przebyty dystans, prędkość i liczba spalonych kalorii. Inną, również ciekawą funkcją, jest wprowadzanie trasy ręcznie. Przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy wychodzimy na spacer bez smartfona.

W aplikacji można śledzić również poczynania znajomych i ich czworonożnych przyjaciół, a także ustawiać sobie cele spośród zaproponowanych.

MapMyDogWalk jest bardzo ciekawą opcją w porównaniu z innymi spacerowymi aplikacjami dla psiarzy. To Endomondo przeznaczone dla naszych czworonożnych przyjaciół. Nastawiona jest przede wszystkim na kwestie zdrowotne. Oferuje monitorowanie aktywności psa podczas spacerów i badanie ich wpływu na jego kondycję fizyczną.

Ciekawą opcją jest interaktywna mapa, która umożliwia oznaczanie ciekawych miejsc na trasie – takich, w których psy mogą spokojnie przebywać, czyli przykładowo miejsc przyjaznych zwierzętom. Ponadto dzięki historii spacerów w aplikacji mamy szanse na dokładniejsze poznanie naszej okolicy, a także porównanie dystansów codziennych spacerów i prowadzenie dzienniczka aktywności naszego pupila.

Na pewno wszystkim psiarzom zależy, aby nasze czworonogi były z nami jak najdłużej, dlatego warto odpowiednio zadbać o ich kondycję. A czy Wy monitorujecie już zdrowie i aktywność swojego ulubieńca ? Czekamy na wasze komentarze ! 🙂

Autorka tekstu: Maja Jędrzejczak


 

Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close