KOCIAKI DO ADOPCJI

Mirena – potrącona kotka czeka na pomocną dłoń

Na poboczu

Mirena została znaleziona w Karpicku – małej miejscowości w województwie wielkopolskim. Miasto to znajduje się na trasie przejazdowej między Poznaniem, a Zieloną Górą i to właśnie tam prawdopodobnie została potrącona przez samochód.

Biało – czarna kotka leżała samotnie na poboczu. Nie była w stanie się ruszyć, zawołać o pomoc. Z jej nosa powoli leciała krew. Na szczęście na trasie poza samochodami i ciężarówkami znalazło się także współczucie.

Mirena spędziła wiele dni w lecznicy dla zwierząt pod opieką weterynarzy – na szczęście jej rany okazały się powierzchowne i kocicy przestało zagrażać niebezpieczeństwo. Jej stan zdrowia się ustabilizował i szybko stanęła pewnie na swoich białych jak śnieg skarpetkach.

Samochód to za mało

Zdawałoby się, że kot po takim traumatycznym przeżyciu już nigdy nie będzie taki sam. Tym bardziej zarówno weterynarze jak i opiekuni w schronisku byli zaskoczeni charakterem wyjątkowej kotki.

Nikt się nie spodziewał takiej reakcji, byliśmy zaskoczeni, pozytywnie!

W stosunku do ludzi Mirena okazuje się być niesamowicie przyjacielska i łagodna – do pierwszego spotkania podchodzi z lekkim dystansem i pewną dozą nieśmiałości. Wystarczy jednak uśmiech, ciepłe słowo lub delikatny dotyk, a kotka staję się spokojna, otwarta i gotowa na rozpoczęcie nowej znajomości.

Potrzeba mi ciepła… i domu

Mirena spędza większość dnia na swoim ulubionym kocyku, z którym bardzo ciężko jest jej się rozstać. Niestety żyje w schronisku, a to nie wpływa na nią dobrze. Mimo jej empatycznej i otwartej natury bardzo się boi. Dźwięki uderzających klatek, szczekanie i skowyt psów sprawiają, że szuka ratunku. Ratunku w postaci kryjówki, w kącie swojego boksu.

Jak każda kotka Mirena uwielbia być głaskana za uszkiem. Plecki to również jej czuły punkt. Przy każdym dotyku delikatnie pręży się i pomrukuje – mogłoby się zdawać, że prosi o więcej. I pewnie tak właśnie jest. Jest cudowną i nadzwyczaj spokojną koteczką, która nie umie się odnaleźć w rzeczywistości schroniska. Klatka to nie prawdziwy dom, a mało który kot czuje to lepiej niż Mirena.

Razem ze Schroniskiem w Zielonej Górze poszukujemy dla niej odpowiedzialnego i kochającego właściciela, który da jej szczęście, ciepło i prawdziwą miłość. Kogoś kto zrozumie jej potrzeby, pokocha i pozwoli się pokochać.


Kocica przebywa obecnie w schronisku w Zielonej Górze.

Numer kontaktowy: +48 784 90 88 90

Pokaż wiecej

Kacper Hrycyna

Student Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Społeczny filozof, miłośnik wszelkich kudłatych zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button