NEWSYPO ADOPCJIWARTO WIEDZIEĆ

Pies w podróży – jak przygotować psa do jazdy samochodem?

Sezon wakacyjny powoli się rozkręca – słońce, woda, podróże… Mimo że lato w tym roku będzie wyglądało zupełnie inaczej z powodu panującej sytuacji na świecie, a podróżowanie będzie mocno ograniczone, jeszcze nie wszystko jest stracone! Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności można już podróżować po Polsce i odkrywać na nowo jej uroki. Ten rok jest również doskonałym czasem na to, aby spędzić urlop z ukochanym czworonogiem. Naszego psiaka można zabrać w podróż samochodem i spędzić z nim wakacyjne chwile. Jak jednak odpowiednio przygotować psa do podróży autem, aby jazda była jak najbardziej dla niego bezpieczna i komfortowa? 

Bezpieczna podróż

Pies podróżujący autem jest ogromną odpowiedzialnością dla swojego właściciela. Należy pamiętać, że nasz psiak w razie jakiegokolwiek wypadku lub nawet gwałtownego hamowania, zachowuje się tak samo jak człowiek – może wypaść przez przednią szybę lub poturbować się w samochodzie, co stanowi zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia. 

Trzeba więc zapamiętać, że nie tylko ludzie powinni dla własnego bezpieczeństwa być w aucie zapięci pasami – to również tyczy się czworonogów. A jeżeli samo bezpieczeństwo nie jest wystarczająco przekonujące to warto pamiętać, że za przewożenie psa bez zabezpieczeń grozi mandat w wysokości 200 zł.

Zabezpieczenia

Na rynku można znaleźć naprawdę wiele produktów, które są przeznaczone specjalnie do jazdy z psiakiem autem. Warto z nich korzystać! W naszym fundacyjnym sklepie Karmimy Psiaki możesz znaleźć wszystkie niezbędne zabezpieczenia i akcesoria, które nie tylko ułatwią  przewożenie pupila samochodem, ale również zapewnią mu bezpieczeństwo i ochronę. 

Podstawowym produktem, w który powinien zabezpieczyć się każdy właściciel psa, chcący podróżować z nim samochodem – nawet na krótkie dystanse – są szelki samochodowe. Szelki zakłada się tak samo, jak te do codziennych spacerów, a specjalne zakończenie pozwala na przypięcie psa do pasów samochodowych. Są dodatkowo wyposażone w miękką piankę, która chroni przez mechanicznymi otarciami. Jest to najlepszy produkt dla psów, które w samochodzie zachowują się spokojnie i nie panikują. Szelki dają im swobodę, mogą się poruszać po tylnej kanapie, a także ułożyć wygodnie do snu. 

Natomiast dla psów, które podróż samochodem znoszą dużo gorzej – warto wyposażyć się w klatkę – dla większych czworonogów lub transporter – dla tych mniejszych. Można umieścić je w bagażniku lub za przednim siedzeniem. Zapewnią one bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnią psu większy spokój. 

Akcesoria samochodowe

Jeżeli bardzo dbasz o swoje auto i nie chcesz, aby pies je zabrudził – również mamy na to rozwiązanie! Możesz wyposażyć się w specjalną matę samochodową, która zabezpieczy Twoje auto przed sierścią. Taka mata jest również przydatna w przypadku psów śliniących się lub tych, które gorzej znoszą podróż i w trakcie niej wymiotują. 

Psy, szczególnie te z dłuższą sierścią, często źle znoszą także upały i gorąco. Jeżeli więc masz samochód, który nie posiada klimatyzacji – warto zaopatrzyć się w matę lub legowisko chłodzące. Tego typu gadżet pozwoli psiakowi na lepsze znoszenie jazdy – będzie na bieżąco regulowało temperaturę jego ciała. W przypadku braku klimatyzacji prawdopodobnie zdecydujesz się na otwarcie okien, aby w samochodzie był przewiew. To bardzo dobrze, jednak w takim wypadku warto wyposażyć się w kratkę do okna, która pozwoli psiakowi na wyglądanie przez okno, ale zapewni mu również bezpieczeństwo.   

W tym miejscu warto również przypomnieć o tym, aby nigdy nie zostawiać psa samego, zamkniętego w aucie! Niezależnie od tego, czy są to 2 minuty, czy godzina. Samochód w pełnym słońcu nagrzewa się w ekspresowym tempie, a w ciągu godziny temperatura wewnątrz może wzrosnąć nawet do 47 stopni! Jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla dzieci, które same nie będą w stanie wydostać się z samochodu.  

Podstawowe potrzeby psiaka

Przy podróży z psem autem nie można zapomnieć o jego podstawowych potrzebach. Przy dłuższej trasie warto zaplanować sobie postoje co 2-3 godziny, aby psiak mógł rozprostować kości i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. 

Ważne jest również systematyczne podawanie wody, do którego najlepiej sprawdzi się miska podróżna dla psa lub specjalna butelka z miską. W przypadku, gdy psiak zgłodnieje, możesz również zastosować pokrywkę, dzięki którym zamkniesz puszkę z jedzeniem i będziesz mógł w dowolnej chwili podać psu kolejną porcję.

Podczas pakowania swoich rzeczy, aparatu fotograficznego, ubrań i kosmetyków, trzeba także pamiętać o spakowaniu swojego psiaka! Oprócz ulubionych zabawek i smyczy, do torby należy zapakować również przysmaki oraz karmę, którą pupil zjada zazwyczaj. Nie zapomnij też w pośpiechu o… zabraniu samego psiaka! 😉

Pies w podróży

Podróż samochodem dla jednych psów może być ogromną frajdą, a dla innych przykrym obowiązkiem. Aby zapewnić swojemu psiakowi komfortowe warunki, warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze akcesoria, które są dostępne na stronie naszego sklepu fundacyjnego Karmimy Psiaki, z którego dochód w całości zostaje przekazany dla potrzebujących zwierzaków. Robiąc więc zakupy dla swojego psiaka, pomagasz innym Bezdomniakom, które swoje wakacje spędzają zamknięte w schroniskowej klatce.

https://www.karmimypsiaki.pl/sklep/

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

24 Comments

  1. Pingback: cleopatra slots
  2. Pingback: slots blaze casino
  3. Pingback: sun and moon slots
  4. Pingback: kanomi slots
  5. Pingback: obama slots
  6. Pingback: cesars slots
  7. Pingback: gay chat colorado
  8. Pingback: gay geek dating
  9. Pingback: easy gay chat
  10. Pingback: 3cranium
  11. Prawda jest taka, że urlop to zazwyczaj doskonały czas np. na wizytę u weterynarza . Upewnij się, że Twój pies ma ważne szczepienie przeciw wściekliźnie wpisane do książeczki zdrowia, jest odrobaczony, a jego ogólny stan zdrowia pozwala Wam na dłuższą podróż bez przeszkód.

  12. Mój pies jako 4 miesięczny szczeniak jechał na wakacje około 6 godz. Kupiłam mu długą kosteczkę, którą obgryzał i bawił się połowę drogi….a potem siusiu i spał do końca podróży. Dzisiaj, po roku wystarczy, że samochód zostanie wyprowadzony z garażu, domaga się wejścia i czeka, albo śpi. w samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button