PSIAKI DO ADOPCJI

Plumko – wyrzucony, stłamszony, schorowany – nie traci nadziei na nowy dom

Plumko. Co można o nim napisać? Jest stary, ma kłopoty z chodzeniem, wzrokiem i słuchem. Jego sierść jest matowa i szorstka.

Niestety wiek pokazuje w tym psiaku przekrój różnych ułomności.. Ułomności i nieporadności fizycznych; brzydotę w całej swojej okazałości.. Ale Plumko ma także wnętrze: ducha, którego czas nie jest w stanie zniszczyć.

Plumko

Mieszka w budynku razem z ciężko chorym na serce psiakiem oraz kotem mocno poturbowanym w wypadku. Wszyscy są objęci intensywną opieką medyczną i najwyższą troską ze strony opiekunów.

Mimo ogromnego zaangażowania pracowników schroniska na razie wyglądają trochę jak siedem nieszczęść..

Trzy cierpienia, trzy niedołężne ciała..

Jak zachowuje się Plumko? Pomimo dużych trudności z poruszaniem, na chwiejnych, drżących, rozjeżdżających się łapach, potykając się o miski, krąży między leżącym psiakiem, a miauczącym za kratą kotkiem, do każdego z nich przytulając swój wymęczony pysk..

Kotek zaczyna mruczeć i uspokaja się.. „sercowy” pies wycisza urywany oddech, czując obok przyjaciela..

Plumko pada zmęczony w kącie, kiedy opiekun przy nim klęka, Plumko podnosi łeb i patrzy, patrzy prosto w twoją duszę, pytając: dlaczego?.. co się ze mną dzieje?.. Patrzy tak, że ciężko odwrócić oczy pełne łez.

Mój kochany piesku, kochany Przyjacielu – jesteś stary i Twój czas powoli się kończy. Klepsydra Twojego życia przesypuje ostatnie garści piasku.. Dotykam Twojego pyszczka, tłumiąc w sobie gniew i bezsilność.. Wyrzucony, stłamszony, schorowany – jesteś pomnikiem psiej cierpliwości i oddania innym.

I póki jeszcze z nami jesteś, chcę o Tobie opowiedzieć. Póki jesteś…

Plumko przebywa w schronisku Psie Pole w Racławicach koło Miechowa.


Kontakt w sprawie adopcji:

Iwona – 793993779.

Piesek ma komplet szczepień, jest odrobaczony i odpchlony, zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).


Więcej Psiaków do adopcji znajdziesz TUTAJ.


Chcesz wesprzeć Plumka i inne bezdomne Psiaki?

Przekaż swój 1% na rzecz Fundacji Sarigato
Cel szczegółowy: Karmimy Psiaki

KRS 0000 445 475


Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.
bg

Podoba Ci się, jak działamy?

Pomóż nam się rozwijać i przekaż 1 %
na rzecz naszej fundacji.

Fundacja Sarigato

KRS 0000445475

Cel szczegółowy:

Karmirmy Psiaki

Pomagam

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close