NEWSY

Po jedenaste: nie porzucaj –

Jak to się zaczęło?

Kampania „XI. Nie porzucaj” rozpoczęła się 9 sierpnia. Wtedy dodaliśmy na facebookowy profil Karmimy Psiaki wideo. Na nagraniu widać jak ktoś porzuca pod naszym biurem małego psa. Zdecydowaliśmy się na tak mocne posunięcie, aby zwrócić jak największą uwagę na aktualny od lat problem porzuceń zwierzaków w wakacje. ­­

Wszystko to było wyreżyserowane. Nikt nie porzucił swojego pupila! Filipek (bo tak ma na imię Psiak rzekomo przywiązany do naszej bramy) przyszedł do nas z właścicielami, aby odegrać tę rolę. Prawda jest taka, że Filip spędził przy ogrodzeniu około 15 sekund, cały czas widząc swoich opiekunów. Po wszystkim pożegnał się z nami i wrócił do domu.

Co chcemy osiągnąć?

Naszym najważniejszym celem jest zapobieganie porzuceniom Psiaków w wakacje. Nie możemy dłużej patrzeć na statystyki, które mówią tylko jedno – Polacy nagminnie porzucają swoich czworonożnych przyjaciół wyjeżdżając na urlop. TOZ podaje, że w lecie liczba Psiaków w schroniskach wzrasta o 20 – 25%.

Dlaczego tak się dzieje?

Rodzinka wyjeżdża na wakacje i nie chce, bądź nie może, zabrać ze sobą czworonoga. Więc co zrobić na ten czas z psem? Oddać do schroniska? Wstyd. Poprosić przyjaciół o opiekę?  Nie ma takiej możliwości! Poza tym – komu by się chciało zajmować kundlem? Po takiej kalkulacji pojawia się jedna myśl – przecież można go gdzieś wyrzucić! Żadnych dodatkowych kosztów i poważnych konsekwencji.

post4

W jaki sposób chcemy zrealizować nasz cel?

To bardzo proste – zamierzamy dostarczyć ludziom narzędzie, którego potrzebują. Mowa tu o serwisie zawierającym bazę hoteli dla zwierząt i miejsc przyjaznym zwierzakom. Będziemy docierać z serwisem do osób, które nie mają opieki dla pupila, bądź nie wiedzą, gdzie zostawić swojego Psiaka na czas urlopu (jeśli nie mogą z różnych powodów, spędzić go ze swoim czworonogiem).

Aby stworzyć serwis uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy (LINK), które są nam niezbędne do realizacji postawionego celu.

Pomóc może nam każdy! Nawet symboliczna złotówka jest na wagę złota. Aby działać jak najlepiej i najszerzej potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie zgadzamy się na porzucenia zwierząt w wakacje! Mówimy stanowcze DOSYĆ! Nie chcemy więcej patrzeć na porzucone, przestraszone Psiaki, którym zawalił się świat!

Jesteś z nami?

Pamiętaj, XI. Nie porzucaj!

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close