PSIE NOWINKI

Petsbury – graj i pomagaj!

Każdy z nas lubi zrelaksować się po ciężkim dniu szkoły czy pracy… Każdy lubi wypoczywać inaczej. Część sięga po gry na smortfona.

A może by tak połączyć rozrywkę z pomaganiem bezdomnym zwierzakom?

Pewnie zastanawiacie się teraz, czy jest to w ogóle możliwe. Teraz już tak! Wszystko za sprawą aplikacji Petsbury, której recenzję przeczytacie poniżej!

Czym właściwie jest Petsbury?

Jest dokładnie tak, jak opisuje to autor na stronie GooglePlay – Petsbury to (uroczy)  przeglądarkowy symulator schroniska dla zwierząt.

Produkcja polskich twórców z niewielkiego studia Garmory to gra typu F2P. Na pierwszy rzut oka może przypominać liczne „farmy”, które swojego czasu święciły triumfy wśród gier online.

Petsbury to nie jest zwykła gra, ale też projekt charytatywny!

Dzięki niej możesz pomagać bezdomnym zwierzakom. Ale o tym więcej za chwilę… 🙂

Jak wygląda gra i jaki jest jej cel?

W Petsbury stajesz się dyrektorem schroniska dla zwierząt w miasteczku. W przeciwieństwie do farmerskich gier, w Petsbury nie sadzimy marchewek, ale zajmujemy się zwierzakami: zaspokajamy ich potrzeby i szukamy dla nich nowych, kochających domów.

Petsbury

Aplikację wyróżnia rozbudowany system questów, które sprawiają, że gracz nie może się nudzić. Poszczególne zadania są bardzo zróżnicowane, jeżeli chodzi o poziom trudności i pozwalają na rozwój odmiennych strategii.

Zadaniem gracza jest rozbudowywanie schroniska dla zwierząt tak, aby mogło ono przyjmować jak najwięcej potrzebujących bezdomniaków. Żeby tego dokonać musi przede wszystkim odpowiednio dbać o swoich podopiecznych. Oprócz tego – zbierać złoto oraz materiały budowlane, które może następnie wymienić w sklepie na interesujące go produkty dla zwierzaków czy nowe budynki.

Głównym celem gry jest stworzenie lepszego świata dla wszystkich czworonogów, co z pewnością każdy z nas chciałby uczynić nie tylko w wirtualnym świecie, ale także w tym rzeczywistym!

Gra jest całkowicie bezpłatna i dostępna na systemy operacyjne Android oraz iOS.

Jakie są funkcje gry?

– Opieka nad zwierzętami ze schroniska – wchodzą w to podstawowe czynności takie jak: głaskanie czy zaspokajanie potrzeb pupili, a także zabawa. Oprócz tego kupowanie karmy i karmienie podopiecznych.

Realizacja questów (zadań) na przykład na adopcję zwierzaków czy budowanie nowych obiektów w schronisku. Za wykonanie takich zadań w grze można otrzymać profity. Zadania są dość rozbudowane i ich realizacja wyświetla się w procentach na ekranie gry.

Rozbudowa schroniska – stawianie nowych budynków, dodawanie dekoracji (drzew, trawy czy kwiatów).

Zdobywanie profitów, takich jak: złoto i kryształy oraz materiały budowlane. Pozwalają one na rozbudowę schroniska. Powyższe produkty można otrzymać za wykonywanie zadań. Można je także wykupić za pomocą doładowania.

Petsbury

Przygarnięcie Chowańca, który będzie pomagał w codziennych obowiązkach w schronisku.

– W grze dostępne są trzy typy zwierząt, którym możesz pomagać: psy, koty oraz chomiki.

Petsbury

– Swoimi osiągnięciami z gry możesz pochwalić się swoim znajomym.

Ważną kwestią dla wielu graczy jest połączenie internetowe.

Petsbury nie wymaga stałego połączenia, co jest bez wątpienia jego dużym atutem. Możesz grać z dowolnego miejsca, nawet bez dostępu do Internetu.

Gra jest dość rozbudowana i zawiera wiele funkcjonalności, co wyróżnia ją na tle gier typu F2P.

No dobrze, a w jaki sposób grając, wspomagam Psiaki?

Część dochodów z gry jest przeznaczona na rzeczywiste schroniska dla zwierząt. Twórcy gry wspierają także Karmimy Psiaki! Aplikacja jest bezpłatna, aczkolwiek twórcy wprowadzili płatne bonusy.

Petsbury

Doładowanie dodatkowych środków umożliwia zakup kryształów wykorzystywanych w grze (między innymi do rozbudowy wirtualnego schroniska). Naszym zdaniem jest to świetne rozwiązanie!

Jak widać na screenach, zaczęłam już grę i wszystkich również do tego zachęcam! To świetna forma rozrywki, a przy okazji można przysłużyć się słusznej sprawie.

Petsbury

Aktualnie jestem już na trzecim poziomie i wciąż rozbudowuję swoje schronisko i rozwiązuję nowe questy. Posiadam system operacyjny Android 5.1.1 i nie mogę narzekać na aktualną wersję gry – odkąd zaczęłam swoją przygodę z prowadzeniem schroniska, nie miałam z aplikacją żadnych problemów.

A Wy, czy wspomożecie zwierzaki grając w Petsbury na swoich smatrfonach? A może sami już gracie i chcecie się podzielić wrażeniami? Co sądzicie o pomaganiu zwierzakom w takiej formie? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Jeżeli zaciekawiła Was ta urocza gra zachęcamy to polubienia Fanpage Pestbury na Facebooku!Pokaż wiecej

Maja Jędrzejczak

Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Interesuje się nowinkami technologicznymi, w wolnych chwilach zanurza się w książkach. Od dziecka wychowywała się ze zwierzakami i jest ich wielką miłośniczką. Aktualnie właścicielka sznaucerki miniaturki Nutki.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button