NEWSY

Pomoc dla zwierzaków w Ukrainie

Dobiegł końca kolejny etap akcji mającej na celu zapewnieniem pomocy zwierzakom w Ukrainie. Po miesiącach przygotowań udało nam się skompletować transport, który ruszył do Bezdomniaków zza naszej wschodniej granicy.

Pośród przesłanych darów znalazło się jedzenie dla zwierzaków (karma sucha oraz w puszkach), smakołyki, preparaty na pasożyty, legowiska, koce, smycze, szelki, obroże, zabawki, pojemniki na wodę i wiele innych niezbędnych dla psiaków i kociaków przedmiotów. Podczas szykowania się do wyjazdu, nie zapomnieliśmy również o ich opiekunach, a także tych, którzy bronią wolności Ukrainy. W skład naszego transportu weszły plecaki dla ukraińskich obrońców granic przygotowane przez Greater Good Company we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie, dary ze zbiórek w kilku krakowskich szkołach i przedszkolach, m. in. krakowskiej Prywatnej Szkole Podstawowej nr 1 DONA, Przedszkola Samorządowego nr 14 w Krakowie, a także upominki od prywatnych darczyńców. W przewożonych paczkach znalazły się również akcesoria higieniczne, pieluszki, zabawki dla dzieci oraz świece przygotowane na stanowiska kontrolne dla żołnierzy ukraińskich.

Po wielu tygodniach poszukiwania osób, które będą w stanie bezpiecznie dostarczyć nasze produkty w północny i północno-wschodni rejon Ukrainy, po kilku dniach organizacji niezbędnych dokumentów (w międzyczasie przepisy dotyczące wsparcia dla UA przez polskie organizacje uległy zmianie), czterech dniach w drodze ze względów bezpieczeństwa, dary DOTARŁY NA MIEJSCE.

Karmimy Psiaki przekazało blisko 2 tony darów za ponad 40 tysięcy złotych

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje sklep internetowy ZooArt, który przekazał mokrą karmę oraz obroże na pasożyty. Niskie ukłony za wspaniałe i niezwykle potrzebne podarunki kierujemy w stronę Alpha Spirit, Wiejska Zagroda, Pan Mięsko, Primal Spirit.  Za zaangażowanie w akcję i podarunki, dziękujemy również cudownym uczniom i ich opiekunom. To dla nas bardzo ważne, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i zaufanie!

– Z tego transportu cieszymy się tym bardziej że dary trafiły do miejsc, gdzie mimo toczącej się wojny, zwierzaczki są na bieżąco otaczane opieką – najlepszą, na jaką w tej chwili mogą sobie pozwolić ich opiekunowie — mówi, koordynująca akcję z ramienia Karmimy Psiaki, Iwona Dobrzańska.

Mamy nadzieję, że kolejny transport ruszy niebawem i znów będziemy mogli opowiedzieć Wam o naszej pracy.💖

 

Przed nami nowy rok, a wraz z nim nowe wyzwania, dlatego, jeżeli chcielibyście nas wesprzeć, zachęcamy do przekazania 1,5% na rzecz akcji Karmimy Psiaki. Kliknij tutaj i dowiedz się jak to zrobić. Wasz procent to, więcej takich szczęśliwych historii!

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button