PSIE NOWINKI

Pooper App – czyli jak zarobić na psich bobkach

Psie kupy (które o dziwo mają nawet swoją stronę na Wikipedii) to odwieczny problem – zwłaszcza wiosną, kiedy topnieją śniegi i wyłaniają się dosłownie wszędzie. Właściciele psiaków, oczywiście nie wszyscy, ale ich duża część, wciąż niechętnie sprzątają po swoich czworonogach.

Pomimo specjalnych darmowych zestawów do sprzątania, a także koszów przeznaczonych na psie odchody, a nawet grożących za niesprzątanie mandatów, problem nadal istnieje i nie widać, aby z czasem był coraz mniej widoczny.

Po przeczytaniu tytułu na pewno myślicie sobie, że to jakiś żart. Zarobić na psiej kupie? O co chodzi?

Naprzeciw problemowi psich kup, wychodzi firma z Los Angeles, która stworzyła aplikację Pooper. Aplikacja Pooper ma w rozwiązać ten problem i pomóc utrzymać czystość w miastach, a co więcej – korzystając z niej można zarobić na psich odchodach!

Aplikacja ma na celu zachęcenie do sprzątania nie tylko po swoim czworonogu, ale również po cudzych.

Jak działa aplikacja Pooper ?

W aplikacji Pooper dostępne są dwa warianty konta, które może założyć użytkownik:

– dla właściciela psa, który nie wyraża chęci sprzątania po swoim psiaku,

– dla zbieracza.

Jak wyglądają poszczególne warianty aplikacji?

Zacznijmy od pierwszej opcji – wersja dla właściciela psiaka.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: masz psiaka i jako jego właściciel nie wyrażasz chęci, aby sprzątać jego kupy. Masz problem z pochylaniem się albo wyjątkowo cię to brzydzi. Dzięki aplikacji Pooper nie musisz tego robić – zrobi to za Ciebie ktoś inny.

W tym wypadku musisz jedynie za pomocą aplikacji dać znać, że potrzebujesz tego typu usługi oraz oznaczyć miejsce gdzie załatwił się Twój psiak. O resztę natomiast nie musisz się martwić – kiedy kupa zostanie sprzątnięta, otrzymasz informację.

Taka usługa jest płatna. Użytkownik ma do wyboru trzy rodzaje abonamentu miesięcznego:

Pakiet podstawowy, który obejmuje sprzątnięcie dwóch kup dzienne w odległości maksymalnie 15 mil od zbieracza. Koszt pakietu: 15$ za miesiąc.

Pakiet rozszerzony, który obejmuje sprzątnięcie trzech kup dziennie w odległości maksymalnie 30 mil od zbieracza, a niewykorzystany pakiet w tym przypadku przechodzi na następny dzień. Koszt pakietu: 25$ za miesiąc.

Pakiet nielimitowany, który obejmuje sprzątnięcie nielimitowanej liczby kup dziennie, niezależnie od odległości najbliższego dostępnego zbieracza. Koszt pakietu: 35$ za miesiąc.

pooper app

Teraz wersja dla tzw. zbieraczy (Scoopersów). Scoopersi to dobrowolni zbieracze kup, którzy za każdą swoją usługę w postaci sprzątnięcia nieczystości otrzymują pieniądze. Im więcej zabranych kup, tym wynagrodzenie jest większe. Sam czas pracy Scoopers’a jest nieograniczony i zależy tylko od niego.

Czy to działa?

Sam pomysł na tego typu aplikację może wydawać się nieco absurdalny. Jednak po chwili zastanowienia i przeprowadzeniu obserwacji w swoim otoczeniu uważam, że naprawdę warto spróbować zrealizować tego typu aplikację w Polsce.

Z moich wiosennych obserwacji wynika, że osób, które niestety nie są chętne do posprzątania po swoich czworonogach jest coraz więcej. Być może byłyby one gotowe za niedużą opłatę pozbyć się tego kłopotu, a przy okazji ktoś, kto potrzebuje pieniędzy, mógłby zarobić na psiej kupie. W efekcie z pewnością wszystkim przyjemniej spacerowałoby się po parku.

A czy wy natykacie się często na problem psich nieczystości? Czy sądzicie, że aplikacja Pooper w Polsce pomogłaby zwalczyć ten problem? A może sami prowadzicie walkę z sąsiadami, którzy nie sprzątają po swoich psiakach? Czekamy na wasze opinie w komentarzach!


Więcej informacji znajdziecie na stronie pooperapp.com

Pokaż wiecej

Maja Jędrzejczak

Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Interesuje się nowinkami technologicznymi, w wolnych chwilach zanurza się w książkach. Od dziecka wychowywała się ze zwierzakami i jest ich wielką miłośniczką. Aktualnie właścicielka sznaucerki miniaturki Nutki.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button