NEWSY

Psiakowe Śniadanie nad Zalewem Nowohuckim [FOTORELACJA]

W słoneczną niedzielę 30 lipca spotkaliśmy się na „Psiakowym Śniadaniu nad Zalewem Nowohuckim”, by w ramach wspaniałej inicjatywy jaką jest Piknik Krakowski, stworzyć strefę dla wszystkich miłośników zwierząt 🙂

Wydarzenie miało na celu promowanie i popularyzację odpowiedzialnych adopcji, pomoc porzuconym psiakom, edukację w zakresie pierwszego kontaktu z psem, podstaw psich zachowań, ale i obowiązków jakie wiążą się z posiadaniem psa pod swoim dachem.

„Psiakowe Śniadanie” rozpoczęliśmy od spaceru z bezdomnymi psiakami z Fundacji Dla Zwierząt DAR SERCA, połączonego z akcją adopcyjną. Wolontariusze State Street Kraków, Cisco Kraków oraz uczestnicy Pikniku Krakowskiego, po wcześniejszych zapisach i wyborze swojego czworonożnego kompana, przynieśli odpowiednią dla niego karmę. Następnie udali się na spacer.

SPACER

Każdy z psiaków miał założoną żółtą bandamkę z oznaczeniem „SZUKAM DOMU”. Wolontariusze dbali o komfort zwierzaków, ich potrzeby, angażując się całym sercem w powierzone im zadanie.

W wydarzeniu dzielnie brały udział: Jeżynka, Michasia, Karmel, Lucynka, Zefirek, Tola, Ozy, Lucky, Pako, Mniam-mniam, Marianek, Fin, Pchełka, Rudi, Jin, Dyzio. Psiaki pomimo upału spisały się na medal, okazując wielką radość ze spotkania z człowiekiem.

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie psiaki znajdą swoich wymarzonych właścicieli. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że już w tym tygodniu Michasia pojedzie do nowego domu!

WARSZTATY

Kolejnym z punktów programu były warsztaty edukacyjne „zŁap wiedzę z Karmimy Psiaki”. Młodzi Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakie są potrzeby ich pupili, jak karmić i pielęgnować zwierzaka, a także z czego jest on zbudowany.

Po południu odbyły się charytatywne warsztaty rękodzieła z Moniką z Ostolka oraz Magdą z Biała Głucha – Straszna Czarna. Podczas tego spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć własnymi rękami wspaniałą i wytrzymałą zabawkę – szarpak dla swojego pupila! Wystarczyły kawałki polaru oraz pomysłowość.

Drugą propozycją od Ostolka było „Samodzielne ozdabianie chust dla psa”. Uczestnicy tego warsztatu mieli okazję stworzyć wyjątkową chustę dla swojego pupila, przy wykorzystaniu szablonu i stempli do zdobienia.

Były to warsztaty wyjątkowe, bowiem cały dochód został w całości przekazany na pomoc bezdomnym zwierzakom.Podczas „Psiakowego Śniadania” można było również obejrzeć oraz zakupić rewelacyjne Ostolkowe gadżety. Ich autorka zdecydowała się przekazać 10 % od każdego zakupu na pomoc psiakom ze schronisk.

WYKŁADY

Po powrocie ze spaceru rozpoczęliśmy otwarty wykład Moniki Kowalskiej – psiej trenerki oraz założycielki szkoły Uniwerek ObiFru, która skupia się głównie na sportowym posłuszeństwie psiaka, rozwiązywaniu codziennych problemów i pokonywaniu psich lęków.

Na „Psiakowym Śniadaniu” opowiedziała nam „O adopcji, życiu i sportach kynologicznych”. Dzięki temu spotkaniu Uczestnicy pikniku dowiedzieli się od czego zacząć i na czym skupić się podczas pierwszych wspólnych dni, a do czego przejść w dalszej kolejności.

Trenerka przedstawiła kilka scenariuszy po adopcji – przebojowego szczeniaka, lękowego psa po przejściach i doświadczonego seniora. Na każdego z tych czworonogów warto mieć inny plan pracy i wspólnego życia.

W dalszej części wykładu usłyszeliśmy o tym czym jest obedience, a także czy pies z adopcji i sporty kynologiczne to dobry pomysł.

POKAZY

Profesjonalnie przeprowadzony wykład został zwieńczony pokazem sportowego posłuszeństwa ObiFru Team: maltanki Fruzi oraz Hondy w typie shiba inu. Psiaki udowodniły, że obedience nie jest nudną musztrą, a niezłą zabawą. zarówno dla psa jak i człowieka!

Niedzielny piknik zakończyliśmy krótkim wykładem oraz pokazem dogfitnessu, również w wykonaniu Uniwerek ObiFru. Na dogfitness składały się ćwiczenia dla ciała oraz umysłu psich sportowców i nie tylko. Psia trenerka opowiedziała nam o tym, jak zadbać o psią kondycję i świadomości ciała, przy okazji ćwicząc psi mózg i rozwijając wspólną relację. Dowiedzieliśmy się o tym jak się do takiego treningu przygotować oraz jakie korzyści wynikają z tego typu aktywności.

Po pokazie była możliwość spróbowania tej aktywności ze swoim psem pod okiem Moniki, a wszyscy słuchacze mogli liczyć na kupony rabatowe na indywidualne zajęcia dogfitness ze swoim psem na Uniwerku ObiFru.

…I MNÓSTWO INNYCH ATRAKCJI!

Na piknikowiczów czekała również ramka #HOWHAU, w której każdy wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

ramka

„Psiakowe Śniadanie” upłynęło w miłej, piknikowej atmosferze, a dzięki Waszym ogromnym sercom udało nam się zebrać:

⇒ 322,50 zł

⇒ aż 81,18 kg karmy specjalistycznej,

⇒ chrupiące smaczki oraz preparat dla psów i kotów na sierść, które jeszcze w tym tygodniu trafią do podopiecznych Fundacji „Dar Serca”.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za ogromne serca okazane bezdomnym zwierzakom i pozytywną energię. Dzięki Wam psiaki mogły zaznać choć trochę miłości od człowieka i spędzić rewelacyjnie czas! JESTEŚCIE NAJLEPSI!!!

Czekamy na więcej tak udanych i wyjątkowych imprez z Waszym udziałem – DOBRO ZAWSZE WRACA , pamiętajcie!


 

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button