PSIE NOWINKI

Psie rekordy, które wywołają na Twojej twarzy uśmiech

Wszelkie rekordy Guinnessa robią wrażenie. Okazuje się, że nie tylko ludzie osiągają niesamowite rekordy – nie inaczej jest z naszymi pupilami! Dziś przyjrzymy się pieskom, których nietypowe cechy lub dokonania z pewnością Was zaskoczą.

Sportowe psie rekordy

Pies jadący na deskorolce na pewno zaskakuje – a co dopiero, gdy tunel utworzą mu… ludzie! Takim nietypowym hobby może pochwalić się Dai-chan, mieszkający w Japonii. Ten uroczy buldog brawurowo pokonał tunel stworzony z 33 osób. Tym samym udało mu się pobić rekord swojego poprzednika – buldoga Otto – liczący 30 uczestników.

Wydawało Wam się, że piłka nożna to typowo męska rozrywka? Nic bardziej mylnego! Udowadnia to Purin – suczka rasy beagle z Japonii, która w ciągu minuty złapała przednimi łapkami 14 rzuconych piłek. Nie jest to jednak jej jedyna ulubiona zabawka. Purin lubi także bawić się skakanką, na której umie wykonać aż 58 przeskoków w ciągu minuty. 

beagle

Jazda na skuterze

Okazuje się, że deskorolka nie jest jedynym pojazdem, który nasi czworonożni przyjaciele darzą sympatią. Skuter też jest super, co udowodnił owczarek o imieniu Norman, mieszkający w USA. Może on pochwalić się przejechaniem na nim 30 metrów w 20,77 sekund. Tym samym pobił wcześniejszy rekord aż o 9 sekund!

Najbardziej fotogeniczny pies świata

Lucky Diamond była prawdziwą gwiazdą! W ciągu swojego 15-letniego życia zdążyła dorobić się imponującego portfolio. Cały świat pokochał maltańczyka do tego stopnia, że zdjęcie z nim posiada ponad 360 znanych osób. Bill Clint, Hugh Grant, Jessica Biel – to zaledwie kilka przykładów.

maltańczyk

Przejście po linie

Przejście po linie nie jest prostą sprawą – wymaga nie tylko skupienia i precyzji, ale też umiejętności zachowania równowagi. Jednak dla Ozzy’ego jest to łatwizna! To mieszaniec kelpie i border collie, któremu przejście wzdłuż linii zajęło zaledwie 18,22 sekundy.

Walka z balonami

Balony są czymś, co pieski mogą kochać lub nienawidzić. Toby, czyli whippet mieszkający w Kanadzie, może pochwalić się niemałym osiągnięciem – przebicie aż stu balonów zajęło mu jedynie 28,22 sekundy. Udało mu się znacząco pobić wcześniejszy rekord, zdobyty przez Jack Russell Teriera Twinkiego, który wynosił 39,08 sekund.

whippet

Nietypowe wymiary czworonogów

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Na pewno jest tak w przypadku Boston Terriera Bruschiego, którego gałki oczne mają średnicę o wielkości… 28 mm! Z kolei Bloodhound Tigger mógł pochwalić się najdłuższymi uszami. Jego uszy posiadały niemal 35 cm długości. Taka cecha miała dodatkową zaletę – gdy uszka falowały, napędzały jednocześnie nowe zapachy.

Dog niemiecki vs chihuahua

No dobrze, a kim jest obecnie największy pies świata? To dog niemiecki Zeus, który w kłębie osiągnął aż 111,8 cm. Kiedy stał na tylnych łapach, mierzył łącznie 2,26 m. Co ciekawe, tak pokaźna postura wcale nie dodawała mu odwagi – gdy tylko mniejszy pies zaczynał szczekać, Zeus natychmiast chował się za nogami swojego pana. Jego przeciwieństwem jest Miracle Milly – urocza chihuahua o wysokości 9,65 cm. W tym małym ciałku kryje się wielka osobowość.

chihuahua

Nietypowe psie rekordy

Schodzenie po schodach na tylnych nogach, nurkowanie, noszenie puszki na głowie – wszystkie psie rekordy są naprawdę niesamowite. Może Twój psiak też posiada jakiś wyjątkowy talent, którego nie zdążyłeś jeszcze odkryć? Zachęcamy do próbowania nowych zabaw, które oprócz rozwijania umiejętności, będą też świetnym sposobem na relaks. Nie można jednak zapominać o rozsądku – ochrona oraz dobrostan psiaka są znacznie ważniejsze od pobicia jakiegokolwiek rekordu. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Ty też możesz pobić rekord!

Nie musisz wcale żonglować ani wysoko skakać, by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy lub sprawić komuś przyjemność. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że odwiedzisz naszą zakładkę Wirtualne adopcje i podarujesz Bezdomniakom dowolną darowiznę. Każdy grosz ma znaczenie!

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button