PSIAKI DO ADOPCJI

Reksio – z utęsknieniem wypatruje kochającego opiekuna

Reksio jest bardzo przyjacielskim, młodym psiakiem niedużych rozmiarów. Podczas siarczystych mrozów na początku stycznia został zabrany ze schroniska do domu tymczasowego.

Psiak ma 2,5 roku, ale jedną trzecią swojego życia spędził w krakowskim schronisku, gdzie właściciele oddali go z powodu przeprowadzki w kwietniu 2016 roku. Niestety nie poświęcili oni zbyt wiele czasu na wychowanie psa, dlatego w momencie pojawienia się w schronisku musiał się jeszcze dużo nauczyć.

Na szczęście Reksio jest inteligentny i szybko się uczy. Bardzo lubi przysmaki, za które jest gotów zrobić naprawdę wiele, co pomaga w tresurze. Czasem bywa nieco zaczepny w stosunku do innych psiaków, szczególnie przy jedzeniu, ale to zależy czy spodoba mu się dany kolega. W schronisku dzielił swój boks z dużym psem o imieniu Stafik i dogadywali się całkiem dobrze. Jednak jeśli masz już pupila, najlepiej zrobisz, jeśli wcześniej sprawdzisz, czy się polubią.

Reksio

Reksio nie przepada za kotami, dlatego nie powinien z nimi zamieszkać. W stosunku do innych psów zazwyczaj jest przyjacielski, obwąchuje je, merda ogonkiem, ale zdarza się, że któryś nie przypadnie mu do gustu, wówczas zdarza mu się go obszczekać.

Psiak nie miał do tej pory styczności z dziećmi, jednak ze starszymi pociechami, które wiedzą, jak traktować pupila, nie powinno być problemu.

Reksio

Reksio uwielbia towarzystwo ludzi, głaskanie i wszelakie pieszczoty. Przy pierwszym spotkaniu może być jednak trochę nieśmiały. Potrafi ładnie chodzić na smyczy, nie ciągnie, na spacerach jest posłuszny.

Reksio pozostawiony sam w domu zachowuje się naprawdę dobrze. Nic nie niszczy, nie załatwia się w domu. Jest cichy, nie szczeka. Jednak widać, że jest smutny, gdy zostawia się go samego w domu.

Jeśli szukasz towarzysza życia, który będzie przy Tobie na dobre i złe, to nie możemy wyobrazić sobie lepszego kandydata niż przemiły Reksio o migdałowych oczach i wspaniałym charakterze.

Reksio w stosunku do obcych osób zazwyczaj jest nieco przestraszony i zdystansowany, nieśmiały. Zdarza się jednak, że na spacerach wyrywa się do niektórych osób, niekoniecznie z miłymi zamiarami, dlatego trzeba go pilnować na smyczy. Na szczęście Reksio jest nieduży i waży ok 10 kg, więc nie trudno go utrzymać w ryzach. W nowym domu trzeba będzie nad tym popracować i ustalić przyczyny takiego zachowania.

Dobrze się zachowuje, to cichy, uroczy psiak. Na początku jest nieśmiały, ale już po pierwszych dniach zaczyna coraz bardziej ufać. Jest wrażliwy na hałas, samochody i tramwaje. Nie jest zbytnio zainteresowany zabawą, dużo śpi. Lubi spacery, ale nie wymaga bardzo dużo ruchu.

Reksia wyróżnia wiele zalet. To wyjątkowy pies ze wspaniałą osobowością.

Nie ma człowieka, który poznawszy Reksia, nie oddałby mu kawałka swego serca. Czy długo jeszcze będzie musiał czekać na swój własny dom?


Psiak przebywa w domu tymczasowym na terenie Krakowa.

Reksio jest zaczipowany, zaszczepiony i odrobaczony.

Obowiązuje umowa adopcyjna, którą trzeba podpisać z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Kontakt do opiekuna tymczasowego:

Oliwia – tel. 515 538 737, e-mail – janik.oliwia@gmail.com 

Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close