NEWSY

Ruszył proces mężczyzny znęcającego się nad 6-miesięcznym amstaffem

W pierwszy wtorek kwietnia, ruszył proces Macieja T. Mężczyzna oskarżony jest o zabicie ze szczególnym okrucieństwem 6-miesięcznego psa rasy amstaff.

Według ustaleń śledczych do zdarzenia, którego ofiarą był szczeniak o imieniu Kox, doszło w nocy z 2 na 3 października 2019 roku.

– Po chwyceniu psa za obrożę, uderzył nim o framugę drzwi, a następnie kopał go i skakał po nim, czym doprowadził do wytrzewienia narządów wewnętrznych zwierzęcia, w wyniku czego doszło do uśmiercenia psa – wynika z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Maciej T. nie był właścicielem czworonoga

Oskarżony został doprowadzony do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód z aresztu, w którym przebywa obecnie w związku z inną sprawą, dotyczącą znęcania się nad bliskimi. Obrońca 39-latka, złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się przez niego karze, zastrzegając, że musi ustalić z nim jej wymiar. Przed sądem oskarżony nie przyznał się do winy. Mężczyzna potwierdził jednak, że rozważa możliwość dobrowolnego poddania się karze.

Kolejna rozprawa odbędzie się 19 maja br. Zgodnie z obowiązującym prawem za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button