NEWSY

Dramatyczna historia sędziwej staruszki i jej… 40 psów!

W miejscowości pod Częstochową żyje starsza kobieta, której okoliczni mieszkańcy zaczęli podrzucać psy. Pani ta oczywiście podjęła się opieki nad zwierzętami.  Niestety, staruszka jest mocno schorowana i nie do końca świadoma problemu, który istnieje pod jej własnym dachem. A sytuacja jest dramatyczna…

Starsza pani stara się jak może i na tyle na ile ją stać karmi zwierzęta. Jednak potrzeby są ogromne, a pieniędzy nie wystarcza czasem nawet dla niej.

Mimo wszystko widać, że psy kochają swoją panią i bardzo do niej lgną.

 

 

Zwierzęta żyją tam na granicy przetrwania, ich sytuacja jest dramatyczna. Przede wszystkim potrzebna jest karma dla psiaków. Należy je też wysterylizować, zaszczepić i odrobaczyć. To najpilniejsze sprawy.

Sterylizacja jest konieczna ze względu na to, że na świat wciąż przychodzą nowe szczeniaki. Nie poprzestaniemy jednak na tym. Musimy pomóc podopiecznym tej pani znaleźć nowe domy!

Problem nagłośniła Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA – Psom na pomoc. Pierwsza ich wizyta u tej pani miała miejsce już kilka tygodni temu.

Jak dotąd zabrano 10 psów, głównie sunie w zaawansowanej ciąży, które schronisko wysterylizowało na swój koszt. Pozostałym psom jest dowożona karma. Niestety, to wciąż za mało.

POMOC JEST PILNIE POTRZEBNA!

Gmina i powiatowy lekarz weterynarii zostali powiadomieni o całej sytuacji. Są przypuszczenia, że już wcześniej wiedzieli o całej sytuacji. Jedyne, co zrobili, to nastraszyli staruszkę mandatem, jeśli ta nie odda wszystkich zwierząt do schroniska. I doliczyli się mniejszej ilości psów niż pracownice fundacji.

Wszystkie pieski są młode i małe. Szukamy dla nich domów stałych oraz tymczasowych.

[WRGF id=6076]

Dwie sunie są w widocznej ciąży. Trzy pieski żyją przywiązane na stałe do łańcucha, a dwa inne mieszkają na strychu. Tak nie może być. Są tam również cztery szczeniaki i trzy koty.

Bardzo prosimy o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna! To sprawa, która nie może czekać!

Każda forma pomocy jest potrzebna i mile widziana.


Kontakt:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA – Psom na pomoc.

Tel.  609 212 748 lub 505 682 029


 

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button