PSIAKI DO ADOPCJI

Przywiązany do łańcucha, porzucony w lesie. Pomóż Ziutkowi!

Wyobraź sobie, że całe życie jesteś traktowany jak alarm. Przywiązany do budy na krótkim łańcuchu. Zamiast odpowiedniego jedzenia dostajesz pomyje i nikt Cię nie głaszcze.

W końcu nie dajesz rady i masz problemy ze zdrowiem. Lata lecą, jesteś coraz starszy. Masz szczekać, warczeć i gryźć, a brakuje Ci na to sił. Czekasz na jakąkolwiek zmianę, a ona… przychodzi.

Pewnego dnia lądujesz w lesie. Jedyne, co w nim znasz to łańcuch, który był Twoim kompanem przez całe życie. Ale nie jest teraz przymocowany do lichej budy, tylko drzewa.

ziutek33

Nie masz co jeść, ani pić. Jedyne co czujesz, to paraliżujący strach. Oczekujesz śmierci. Dni i noce zlewają się w jedność, trwasz w tej beznadziei całe wieki.

Aż w końcu ktoś nieznajomy podnosi Twoje bezwładne ciało z ziemi. Przytula. Otula czymś miękkim. Myślicie – już umarłem, jestem w niebie? Nie. Jesteś nadal na ziemi, żywy.

W bardzo szybkim czasie poznajesz całą masę ludzi. Płaczą na Twój widok, wyciągają coś z Twojej skóry. Ufasz im. Przecież gorzej nie mogłeś trafić. To by było za dużo dla takiego pieska.

Taką przeszłość miał Ziutek… Zmienił się nie do poznania. Jak teraz się miewa?

Można powiedzieć, że to psi ideał! Jest bardzo przyjacielski, chętny do zabawy i radosny. Nadrabia stracony czas..

Ziutek1

Pomimo, że ma na karku 10 lat jest niezwykle energiczny! Będzie idealnym kompanem długich spacerów i zabaw z dziećmi. Zna podstawowe komendy np. „siad, „podaj łapę”. Umie pięknie chodzić na smyczy, nie ciągnie i słucha swojego przewodnika.

Bez problemu dogaduje się z każdym psem. Ziutek to wpatrzony w człowieka pies, który czeka na nowy dom.

Bardzo łagodny i ułożony psiak, który nie przejawia cienia agresji wobec ludzi i innych zwierząt. Garnie się do człowieka i lubi dzieci. Nie szczeka, nie skacze, tylko grzecznie podchodzi do wolontariuszy i przytula się. Jest bardzo otwarty, ale zarazem spokojny.

Przebywa obecnie w Rzeszowie. W sprawie adopcji prosimy o kontakt pod numer: 510-170-787.
Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close