NEWSY

To będzie ciężka zima dla podopiecznych Psikątka Tośkowej Ferajny

Miejsce, w którym psiaki ze Szczecinka i okolic znalazły bezpieczne schronienie, jest w poważnych tarapatach. – To będzie ciężka zima dla ludzi, a przede wszystkim dla zwierząt. Nawet ja, niepoprawna optymistka zaczynam wątpić, czy damy sobie radę. Na węgiel na pewno nie będzie nas stać, na razie mamy jeszcze zapas drewna — mówi opiekunka Psikątka Maria Danuta Kadela.

 Projekt ” Psikątek Tośkowej Ferajny” powstał pod patronatem Fundacji Dobrych Zwierząt. Przytulisko zlokalizowane w Buszkowie (gmina Szczecinek) daje schronienie nie tylko psim staruszkom, pomaga również ubogim ludziom mieszkającym na wsi w utrzymaniu zwierząt, wspiera sterylizację i kastrację a także ratuje zwierzaki, które znalazły się w ciężkiej sytuacji.

– Niestety nie każdy pies ma szczęście i znajdzie nowy dom, ale pewne jest, że w Psikątku mają zagwarantowane godne dożywocie. Utrzymanie zarówno rezydentów, jak i tych psiaków, dla których Psikątek jest tylko przystankiem, kosztuje. W dzisiejszych czasach te koszty rosną w zastraszającym tempie. Miejsce to potrzebuje wielu tysięcy na opłacenie zaległych faktur za opiekę weterynaryjną, a szykują się kolejne wizyty, do tego kończy się karma  – mówi Justyna Krawczyk, specjalistka ds. współpracy ze schroniskami z akcji Karmimy Psiaki.

 

Do tej pory Psikątek radził sobie dzięki pomocy finansowej i rzeczowej przyjaciół. Dobra passa skończyła się, kiedy drastycznie spadła liczba adopcji 

Obecnie przytulisko wstrzymało przyjmowanie kolejnych potrzebujących psów. Zagwarantowanie kwater dla nowych mieszkańców to zbyt mało. Miejsce nie ma już pieniędzy na opiekę weterynaryjną oraz kończą się zapasy jedzenia. Opiekunka psiaków nie poprzestaje jednak w walce o los swoich podopiecznych, utworzyła nawet licytację na Facebooku. Znajdujące się na niej przedmioty należą do niej link. Jednak to nadal zbyt mało, by zapewnić rezydentom Psikątka przetrwanie.

– Proszę o pomoc, abyśmy mogli przetrwać ten zły czas. Wiem, są ważniejsze zbiórki — ludzkich dramatów jest mnóstwo — dlatego ta zbiórka to dla mnie ostateczność, ale nie mam wyjścia. Nasze psiaki też chcą godnie żyć- apeluje Maria Danuta Kadela.

Akcja Karmimy Psiaki, utworzył zbiórkę pieniędzy dla Psikątka Tośkowej Ferajny. Zebrana kwota zostanie przeznaczona m.in. na opłacenie zaległych faktur za opiekę weterynaryjną, a także na zapewnienie godnych warunków bytowych podopiecznym przytuliska. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/sg22sy 

 

Przytulisko zlokalizowane w Buszkowie (gmina Szczecinek) daje schronienie psim staruszkom/Fot. Facebook/Psikątek Tośkowej Ferajny
Pokaż wiecej

Agnieszka Szymuś

Copywriter, specjalista do spraw SEO oraz content marketingu. Z zamiłowania dziennikarz, a prywatnie posiadaczka, suczki o imieniu Stefi, która jest dla niej inspiracją do tworzenia treści psiostajlowych.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button