PSIAK W DOMUŻYWIENIE

Tort dla psa na urodziny

Dla wielu opiekunów psy to nie tylko domowi pupile, ale pełnoprawni członkowie rodziny. Nie dziwi więc, że kiedy zbliżają się ich urodziny, to chcą jakoś uczcić tę okazję. Psy oczywiście nie wiedzą, że kończą kolejny rok życia, ale na pewno nie odmówią prezentów, smakołyków i długich spacerów. Jednym z popularnych sposobów na uczczenie tego dnia jest pyszny tort dla psa.

Jakich składników użyć

Zanim ruszymy do kuchni i zaczniemy wypiekać smakołyk, trzeba się dobrze zastanowić jakich składników użyć, żeby tort dla psa nie był dla niego szkodliwy. Należy od razu zapomnieć o wszystkich słodkościach. Zjedzenie cukru, czekolady, ksylitolu, a nawet niektórych owoców może się skończyć dla pupila tragicznie. Nie tylko potężnymi problemami z układem pokarmowym, ale nawet śmiercią. Kierujmy się upodobaniami zwierzaka, a nie swoimi. Dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie torcik mięsny. Wśród „dozwolonych” składników jest oczywiście mięso (bez żadnych przypraw), podroby, warzywa takie jak groszek, marchew, burak, czy kalafior, ryże i makarony, oraz niektóre owoce. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Przepis na tort dla psa

Sposobów na przygotowanie urodzinowego przysmaku jest mnóstwo i jedyne, co nas ogranicza to własna wyobraźnia. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest przygotowanie prostego, uformowanego posiłku typu barf, czyli opartego na surowym mięsie.

 

Do przygotowania tortu potrzebne będzie: 

  • mięso mielone
  • jajka
  • mączka ze skorupek jaj
  • elementy ozdobne, np. gotowany groszek lub marchewka
  • masło, lub inny tłuszcz zwierzęcy
  • foremka
  • papier do pieczenia

 

Na papierze do pieczenia rozwałkowujemy mięso na grubość ok. 1 cm. Za pomocą foremki wycinamy spód tortu. Formę smarujemy tłuszczem i obsypujemy mączką ze skorupek jaj. Następnie napełniamy ją mięsem mielonym i tworzymy wgłębienie, do którego wbijamy jajka. Całość przykrywamy wyciętym wcześniej spodem i dociskamy. Odwracamy foremkę do góry nogami, by wyjąć z niej tort. Dekorujemy, posypując całość mączką i układając ugotowany groszek lub marchewkę. Torcik można też ozdobić gotowymi ciasteczkami dla psów. Ważne jednak jest, żeby porcja nie była zbyt duża. Nie chcemy przecież przekarmić jubilata.

Jak świętować urodziny psa

Celebrowanie kolejnej rocznicy życia naszego pupila może być zrobione także na wiele innych sposobów. Jeśli chcemy wręczyć psiakowi prezent, może to być jakaś atrakcyjna zabawka albo już gotowe przysmaki. Jednak przy okazji można też pomóc innym czworonogom, które niestety nie mają tyle szczęścia i ciągle czekają na swój dom w schroniskach. 

Coraz bardziej popularne jest zakładanie najróżniejszych zbiórek przy okazji własnych urodzin. Czemu więc nie założyć zbiórki na rzecz pomocy zwierzętom?

A jeśli sami mamy psiaka ze schroniska i nie wiemy, kiedy przypada dzień jego urodzin, można świętować… adopciny! Dzień, w którym został adoptowany i otrzymał kochający dom, z pewnością jest równie ważną okolicznością, co urodziny.

Jak to zrobić? Przejdź na stronę do zakładania adopcinowych zbiórek i wypełnił potrzebne informacje!

Pokaż wiecej

Małgorzata Promińska

Artystyczna dusza przesiąknięta miłością do zwierząt. Wielbicielka ekologicznego stylu życia, obrończyni przyrody, żeglarka i wierna fanka swojego psa Tardisa.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button