PSIE NOWINKI

PetChatz – nie rozstawaj się ze swoim psiakiem!

Podobnie jak większość zwierzaków, psy bardzo źle znoszą samotność i rozłąkę z właścicielem. Na szczęście możemy znaleźć na rynku urządzenie, które zapewni nam obustronny kontakt z pupilem – mowa o PetChatz zaprojektowanym przez firmę Anser Innovation.

Czym właściwie jest PetChatz?

Urządzenie PetChatz to niewielka skrzyneczka, którą wystarczy zamocować na ścianie w miejscu dostępnym i wygodnym dla pupila, a następnie podłączyć do domowej sieci bezprzewodowej. Zadaniem urządzenia jest zmniejszenie skutków rozłąki zwierzaka z właścicielem, a także poprawienie jego (i swojego) samopoczucia. Dodatkową funkcją urządzenia jest możliwość napełnienia go smakołykami i kontrolowane podawanie ich pupilowi.petchatz photo

 

Aby prawidłowo obsługiwać PetChatz konieczna jest instalacja specjalnie dedykowanej przez firmę aplikacji pozwalającej zdalnie obsłużyć urządzenie.

Dostępność aplikacji – systemy: Android, iOS

Po instalacji możemy już niemal z dowolnego miejsca (wymaganiem jest tylko dostęp do internetu) zadzwonić do swojego czworonoga i porozmawiać z nim twarzą w pysk, a także nagrodzić ulubionym smakołykiem.

Jak to działa ?

Komunikacja odbywa się przez kamerę wideo, która służy bardziej właścicielowi niż psiakowi, aby ten pierwszy widział swojego czworonoga po drugiej stronie. Dzięki wbudowanemu głośnikowi zwierzak słyszy głos swojego właściciela, a mikrofon przekazuje do nas głos psa.

Sama kamera posiada czujnik ruchu, który umożliwia funkcję automatycznego nagrywania. Wykonane w taki sposób filmy można umieszczać w sieci.

Dodatkowa funkcja urządzenia, którą jest możliwość napełniania go smakołykami ma poprawić samopoczucie zwierzaka – zamiast zostawiać mu całą miskę jedzenia, poprzez specjalny dozownik możemy podawać mu smakołyki.

Zastosowanie urządzenia PetChatz możecie zobaczyć na poniższym materiale video:

Sama konstrukcja urządzenia jest odporna na zniszczenia i zrealizowana w taki sposób aby nasz czworonożny przyjaciel nie zrobił sobie krzywdy. Jeżeli chodzi o połączenie z czworonogiem jest to bardzo proste – połączenie możemy wykonać przy wykorzystaniu oprogramowania webowego ale także smartfonów czy tabletów.

Z pewnością wadą tego urządzenia jest jego cena, która wynosi 380 $.

Autorka tekstu: Maja Jędrzejczak


A wy próbowaliście kiedyś skomunikować się ze swoim zwierzakiem przez video komunikator? Sądzicie, że to ciekawe rozwiązanie problemu rozłąki? Czekamy na wasze opinie!


Szukając zabawek dla psiaka, które mogłyby mu umilić czas Waszej nieobecności, możecie zajrzeć do naszego sklepu fundacyjnego: https://sklep.karmimypsiaki.pl/zabawki

100 % zysku sklepu idzie na pomoc bezdomnym psiakom!


 

Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close