NEWSY

Wakacje (nie)zawsze z psem?

Po całym roku siedzenia w pracy dłużej niż ustawa przewiduje masz ochotę się zrelaksować. Nie chcesz myśleć o racie kredytu hipotecznego, każdy nowy projekt w pracy przyprawia Cię o ból głowy, a dzieci pytają, co dostaną w nagrodę za dobre oceny na świadectwie.

Tak, to jest ten czas. Musisz zabrać rodzinę na urlop i to jak najszybciej.

Pies leży z Wami na kanapie kiedy planujecie gdzie się wyrwać. Może Mazury, Tatry, albo all inclusive w Chorwacji?

Nic nie jest w stanie zakłócić tego wspaniałego czasu!  Aż do momentu, kiedy musisz zdecydować, co z psem. Ty zabierzesz go ze sobą, ale ktoś inny niewiele myśląc, po prostu porzuci swojego zwierzaka…

Jak temu zaradzić?

Wiemy, że czasami pojawiają się sytuacje bez wyjścia i choćbyś bardzo chciał – nie jesteś w stanie zabrać czworonoga na urlop. Doskonale to rozumiem, bo czasami sama spędzam kilka godzin w poszukiwaniu hotelu, który nie będzie miał nic przeciwko, jeśli przyjadę z moim Psiakiem.

DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻESZ POMÓC – wspieram.to/nieporzucaj

Mamy świetny pomysł!

Chcemy stworzyć portal zawierający miejsca przyjazne Psiakom, sprawdzone hotele dla zwierząt, w których można zostawić pupila na czas urlopu. Nie będzie zwykłą bazą danych, wyszukiwarką. Będziemy na nim przekonywać, że porzucenie to najgorsze z możliwych rozwiązań, że istnieją alternatywne sposoby, z których każdy powinien skorzystać. 

Za pomocą serwisu będziemy docierać do właścicieli Psiaków. Wiemy, że polski Internet nie ma do zaoferowania rzetelnej bazy danych, która ułatwiłaby życie tysiącom psiarzy.

Aby dopiąć swego potrzebujemy właśnie Twojej pomocy. Odpowiedzialnej osoby, która rozumie problem i zdaje sobie sprawę z tego, że te zwierzaki potrzebują naszego wsparcia.

POKAŻ, ŻE POPIERASZ NASZ PROJEKT: wspieram.to/nieporzucaj

nieporzucaj_infografika

Jesteśmy im to winni za lata wspaniałej przyjaźni, bezinteresownej miłości i najcieplejsze mokre noski świata. Kiedy Twój Kajtek leży na wygodnym łóżku z językiem wypadającym zza ząbków, jego krewniak może przeżywać prawdziwy horror, stojąc przywiązany do drzewa.

Komu przyda się nasz serwis?

Każdemu! Nawet troskliwy właściciel planując wakacje z psem będzie mógł z niego skorzystać. Bo jest parę rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć 😉

– Hotel, który zarezerwowaliście, nie przyjmuje zwierząt

– Kajtek nie lubi jeździć autem w długie trasy. Zawsze wymiotuje i sika, czyli nie możecie go wziąć ze sobą w podróż samochodem

– piesek jest za duży, by móc lecieć z Wami samolotem w ramach bagażu podręcznego. Jedyne wyjście to zbyt drogi bilet na lot w luku bagażowym

– Psiak nie może jechać za granicę, bo brakuje mu szczepień obowiązujących z danym kraju

Pomyśl, że to tylko kilka sytuacji, które mogą na dobre popsuć Tobie – odpowiedzialnemu właścicielowi – wakacyjne plany. A co, jeśli Psiaka w domu ma człowiek, który myśli schematem: mam problem, a najprostszym rozwiązaniem będzie pozbycie się go? 

Pojawia się problem, a konsekwencje ponosi zwierzak.

Powiedzmy sobie szczerze: temat porzucania zwierząt w wakacje nadal jest obecny.  Do ludzi zwykle nie przemawiają podawane statystyki. Ponoć są zbyt suche. Twierdzą, że nie spotkali się z takim zjawiskiem, więc problem nie istnieje. Niestety, to nie jest prawda.

Jestem wolontariuszką w jednej z fundacji, która opiekuje się porzuconymi zwierzakami. Od 1 lipca 2016 roku do chwili obecnej zgarnęliśmy pod nasze skrzydła dokładnie 14 Psiaków, które padły ofiarą wakacyjnej lekkomyślności.

Maciuś – znaleziony w na początku lipca. Kilka dni siedział na poboczu przy ulicy.

13723973_869806849790754_9107845335479097746_o

Moon – 9 miesięczny dzieciak, który zjawił się znikąd w środku małego miasteczka na początku wakacji.

13925849_877925182312254_1712172198960761477_o

Nala – roczna sunia, która w połowie sierpnia wybrała się na wycieczkę do Parku Narodowego. Niestety właściciele przewidzieli dla niej bilet tylko w jedną stronę.

nala

A to tylko parę przykładów.

Psy odczuwają emocje tak jak ludzie

Wskazuje nam to budowa psiego mózgu, który zbudowany z dokładnie takich samych struktur, co mózg człowieka. Wiemy, że organizm Psiaka  pod wpływem kontaktu wzrokowego z opiekunem wytwarza oksytocynę, inaczej zwaną hormonem miłości.

A jak jest ze strachem?

Psy odczuwają wszystkie podstawowe emocje, jakie towarzyszą człowiekowi w wieku 2- 3 lat, a wśród nich znajduje się wspomniana już miłość i… strach. Aby dobrze to zobrazować posłużę się porównaniem: porzucając psa, tak naprawdę porzucasz 2.5 roczne dziecko.

Możesz sobie tylko wyobrazić, co on będzie czuł…

Pomóż nam przeciwdziałać porzuceniom! Bez Ciebie się przecież nie uda!

WESPRZYJ PROJEKT

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close