#wTrasieDaSięPSIAK W DOMU

Wakacje z psem – od czego zacząć?

Wakacje to czas który spędzamy z rodziną, znajomymi a coraz częściej również z naszymi psiakami. Coraz więcej kurortów, hoteli czy pensjonatów daje nam możliwość zakwaterowania z naszym czworonożnym przyjacielem. Jak więc przygotować się na wakacje z psem? O czym warto pamiętać?

Co ze sobą zabrać na wakacje z psem?

Gdy planujemy urlop z pupilem, najlepiej przygotować sobie wcześniej listę niezbędnych przedmiotów, które musimy zabrać ze sobą:

– aktualna książeczka szczepień
– jeżeli podróżujemy za granicę to również powinniśmy wyrobić paszport dla zwierząt (można go wyrobić w lecznicach dla zwierząt)
smycz, kaganiec, obroża lub szelki
miska, zapas wody, karma
zabawki, przysmaki
– apteczka (jeżeli zażywa to odpowiednie leki, preparat na kleszcze czy pęseta na kleszcze)

Gdy wybieramy się za granicę powinniśmy zaznajomić się jakie przepisy dotyczące zwierząt obowiązują w danym państwie. Warto również zaopatrzyć psa w adresówkę przypiętą do obroży (na adresówce powinny znaleźć się takie dane jak nasze imię, nazwisko oraz numer telefonu).

Jak zaplanować podróż?

Niezależnie jaki wybierzemy środek transportu, warto dokładnie zaplanować całą podróż – przebieg trasy, przerwy na postój itp. Warto również przed podróżą odpowiednio psa wybiegać. Jeżeli natomiast nasz psiak ma problem z podróżowaniem (np. choroba lokomocyjna), możemy wybrać się do weterynarza i zasięgnąć porady jakie lekki przed podróżą możemy psu podać. Pamiętaj żeby nigdy psu nie podawać leków na własną rękę.

pies wakacje

Małe pieski powinny być przewożone w transporterach, natomiast te większe w klatkach. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, powinniśmy wyposażyć psa w specjalne szelki przypinane do pasów bezpieczeństwa.

Jeżeli jako transport wybieramy środki komunikacji miejskiej (autobus, pociąg itp.) to pamiętaj, że w tych miejscach pies ma obowiązek nosić kaganiec (wybierz kaganiec fizjologiczny – tak, aby pies mógł swobodnie oddychać).

Dojechaliśmy na miejsce. Co wtedy?

Gdy już dotrzemy na miejsce sprawdźmy dokładnie teren. Upewnijmy się czy w pobliżu nie ma obcych psów, czy siatka ogradzająca teren nie jest dziurawa itp.

Wybierajmy plaże, kąpieliska, lokale gastronomiczne przyjazne psom (listę takich miejscowości można znaleźć w Internecie). W upalne dni zadbaj, aby nasz pies miał dostęp do cienia oraz świeżej wody.

Nie zapominaj, że nie ważne gdzie się znajdujemy, naszym obowiązkiem jest sprzątanie po swoim psie!

Wakacje z psem to świetna przygoda i sposób na wzmocnienie naszych więzi. Odpowiednio zaplanowane pozwolą nam spędzić ten czas spokojnie, z niesamowitą radością również naszego psa.

A czy wy spędzacie wakacje z psem? Czekamy na Wasze komentarze!


 

Pokaż wiecej

Mateusz Nowak

Od dzieciństwa związany z Psami, właściciel Nabuka - psa rasy Alaskan malamute. Autor projektu #PsiElementarz (Instagram) oraz @PsiElementarz (Facebook). Miłośnik sportu oraz górskich wycieczek.

Powiązanie artykuły

jeden komantarz

  1. noclegów warto szukać przez Bookapart, mają kwatery gdzie zwierzęta są akceptowane, łatwo je znaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button