KOCIAK W DOMU

Drapak dla kota – wybierz odpowiedni

Drapak dla kota – podstawa dobrej zabawy

Każdy kot to trochę drapieżnik, myśliwy. Futro, czujny wzrok, giętkość ciała. No i przede wszystkim pazurki. Kociej natury nie zmienimy. Możemy sprawić, by nasz domowy myśliwy wybrał na ofiarę coś innego niż naszą skórzaną sofę czy firany. Na przykład odpowiedni drapak

Postanowiliśmy przedstawić Wam krótki poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak wybrać idealny drapak dla swojego kota. Drapak, który nie tylko dostarczy ogromu zabawy kotu, ale zabezpieczy Wasze mieszkanie przed jego ostrymi, zaczepnymi pazurkami. I nieokiełznaną potrzebą eksploracji! 

Pamiętajmy, że meble dla kota to prawdziwy plac zabaw!

Jak wybrać ofiarę?

Koty są drobnymi zwierzakami, ale nie powstrzymuje je to przed atakiem na największe obiekty. Meble dla kota – szafy, sofy i kanapy, a czasem nawet domorosłe pnącza – firany. Wszystko to stanowi doskonały cel dla naszego futrzaka.

Tym samym też, widzimy główną zależność, która jest niezwykle istotna przy wyborze idealnego drapaka dla kota – są to duże przedmioty, na które kot może się wspiąć.

Wydaje się więc, że wybór gadżetu jakim jest drapak dla kota wydaje się oczywisty – duża, wysoka powierzchnia, po której nasz kociak z chęcią się wespnie. Meble dla kota to wyzwanie – niech i drapak dla kota będzie wyzwaniem.

Wspominaliśmy już o kocich pazurkach. Niezależnie czy mamy na uwadze drapak dla dużego kota czy małego kociaka, musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Wiele sklepów zoologicznych, w swojej ofercie poleca drapak dla kota, wykonany z grubego kartonu owiniętego sizalem – wyjątkowo wytrzymałym sznurkiem zrobionym z włókien agawy.

Zdarza się jednak, że nasz kociak to prawdziwy egipski faraon i zwykły drapak ze sznurka nie wystarczy – w tym wypadku, możemy poszukać nieco droższych, ekskluzywniejszych drapaków wykonanych z trawy morskiej!

Drapacz chmur? A może coś bardziej przyziemnego?

Drapak dla kota możemy podzielić na kilka kategorii. Pomijając kwestie wykonania (czy są robione przez nas, czy zakupione w sklepie zoologicznym), możemy je rozróżnić na te poziome – leżące na ziemi oraz te stojące, pnące się wysoko pod sufit.

Poziomy drapak dla kota to przede wszystkim kompleksowość i mała przestrzeń użytkowa. Jednakże zdarza się, że taki drapak dla kota, nie zadowoli naszego pupila. Wtedy też, czas sięgnąć po typ pionowy, wysoki i rozbudowany drapak dla kota – bardzo często wyposażony w różne moduły, umożliwiający instalowanie lub demontaż kolejnych elementów wyposażenia.

BHP każdego polowania

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonamy nasz drapak dla kota – czy będzie to samodzielna konstrukcja, czy produkt zakupiony w sklepie branżowym – musimy zadbać o bezpieczeństwo. Zarówno naszego kociaka, jak i samego mieszkania. Koniecznie musimy mieć na uwadze stabilność i materiał z jakiego został wykonany drapak dla kota.

Niezwykle ważne jest też otoczenie drapaka – nie polecamy stawiania wysokiego, ciężkiego drapaka w towarzystwie okien, czy akwarium z rybkami, to po prostu nie może się dobrze skończyć! Pamiętajmy też, że w trakcie zabawy, meble dla kota mogą być jedynie mało istotnymi przeszkodami na trasie do drapaka!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł naprowadzi każdego właściciela futerkowego rozrabiaki na celny i trafny trop. Pomimo tego, że w sieci znajdziemy bardzo wiele ofert przeróżnych akcesoriów dla kotów (meble dla kota, drapak dla kota), warto zwrócić przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo!


Bogaty wybór drapaków znajdziecie w sklepie internetowym Karmimy Psiaki, a kupując tam – pomagacie bezdomnym zwierzakom!


 

Pokaż wiecej

Kacper Hrycyna

Student Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Społeczny filozof, miłośnik wszelkich kudłatych zwierzaków.

Powiązanie artykuły

2 Comments

  1. Witam 🙂 chciałabym się poradzić jak przekonać kota do ostrzenia pazurków na podporach drapaka pokrytych sizalem. Z drapaka chętnie korzysta,wspina się,poluje,odpoczywa, ale drapać woli nogi od stołu..
    Będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button