NEWSY

XI. NIE PORZUCAJ – krótkie podsumowanie kampanii

 

Jak pewnie większość z Was wie, od dwóch miesięcy w Karmimy Psiaki prowadziliśmy kampanię XI. NIE PORZUCAJ, mającą na celu zmniejszenie liczby porzuceń zwierząt w wakacje.

Czas na krótkie podsumowanie 🙂 Kampania w liczbach:

 

inforgrafika1

 

Projekt ruszył 9 sierpnia. Rozpoczęliśmy go dość nietypowo – na naszym facebookowym funpage’u pojawiło się nagranie wideo z rzekomego porzucenia psa pod biurem Fundacji Sarigato. Ten post wywołał prawdziwą burzę wśród internautów. Masowo udostępnialiście nasze wideo, pisaliście pod nim bardzo emocjonalne komentarze i wzywaliście do ukarania sprawcy. Po 24 godzinach ujawniliśmy, że była to jedynie prowokacja, mająca na celu zwrócenie uwagi na ten realny problem. Następnie w sieci pojawił się spot „XI. NIE PORZUCAJ”. Na samym Facebooku wyświetliło go 65 tysięcy użytkowników!

 

Trzonem kampanii była sesja zdjęciowa wykonana przez Piotra Myszkowskiego, w której wzięli udział polscy celebryci. W akcję zaangażowali się Natasza Urbańska, Rafał Maślak, Kamila Szczawińska, Sylwia Nowak, Marzena Rogalska i Michał Piróg. Zostali oni sfotografowani w sytuacjach, w jakich znajdują się porzucone i krzywdzone zwierzęta. Gwiazdy zgodziły się także wesprzeć nas promocyjnie. Na ich profilach w social media pojawiły się zdjęcia zrobione podczas sesji. Ich posty biły rekordy popularności, uzyskując tysiące polubień i dziesiątki udostępnień. O kampanii wkrótce zrobiło głośno w polskich mediach. Pisali o nas między innymi National Geographic, Gala, portale onet.pl i wp.pl, Radio ZET i Radio RMF.FM.

 

Kampanii towarzyszyła zbiórka pieniędzy na platformie crowdfundingowej wspieram.to. Miała ona na celu zebranie środków niezbędnych do stworzenia i utrzymania serwisu, który będzie bazą hoteli dla zwierząt i hoteli przyjaznych czworonogom oraz będzie poświęcony edukacji i będzie miał przeciwdziałać porzuceniom. W kwietniu mamy nadzieję wypuścić pierwszą wersję strony 🙂 Projekt zakończył się 8 października. Odnieśliśmy wielki sukces – z potrzebnych 26 tysięcy złotych udało nam się zebrać 29 331 zł! Wsparło nas 370 osób, to dzięki ich hojności udało nam się zrealizować 112 % celu. Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button