NEWSY

Zaczynamy!

Witamy Was na blogu tworzonym z miłości do psiaków!

Zapraszamy Was do świata ludzi kochających i dbających o te cudowne czworonogi…

To pierwszy taki projekt w Polsce. Fundacja walcząca na co dzień o lepszy los czworonogów, w ciekawy sposób pragnie edukować społeczeństwo w zakresie opieki nad zwierzętami. Blog to efekt pracy zespołu kilku osób. Ludzi, którzy od czterech lat z pasją tworzą akcję Karmimy Psiaki.

Karmimy Psiaki jest akcją charytatywną, organizowaną przez nas w ramach Fundacji Sarigato. Nasza misja to eliminowanie bezdomności zwierząt. Skupiliśmy się na pomocy psiakom, bo kochamy te cudowne czworonogi i chcemy ratować ich życie.

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie. J. Billings

Każdy psiak jest inny, ale dla nas każdy jest tak samo ważny i wyjątkowy. Niestety, wiele historii wygląda podobnie. Nieszczęście zwierząt to często wina ludzi. Nie akceptujemy agresji i złego traktowania. Pies to przecież członek rodziny. Czy porzucilibyście swoje rodzeństwo? Swoje dziecko…?

W mądry sposób chcemy się temu przeciwstawić. Na szczęście dobrych ludzkich serc jest wiele. Pokażemy Wam pozytywne zachowania, które być może zainspirują innych do zmian na lepsze. Zobacz jedną z takich historii, w której główną rolę odegrał Mokis, adoptowany psiak Natalii z zespołu Karmimy Psiaki. Historia autentyczna.

W cztery lata znaleźliśmy domy dla 493 bezdomnych psiaków! Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, ale wiemy, że do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. Nie wystarczą jednorazowe akcje, zbiórki karmy i pieniędzy. Jak mówią nam pracownicy schronisk: „to nie karma jest najważniejsza… najważniejsze, by psy miały dom”. Trzeba działać w przemyślany sposób. Działamy odpowiedzialnie, bo wiemy, że nie zmienimy sytuacji w jeden dzień, w jeden miesiąc ani nawet rok.

Postanowiliśmy skupić nasze działania na edukacji. Poprzez bloga chcemy uczyć jak postępować ze zwierzętami, co jest dla nich dobre, a czego nigdy nie powinniśmy robić. Na pewno dla każdego z Was cenna będzie wiedza o tym, jak zachować się gdy spotkacie bezdomnego czworonoga. Gdy zamarzycie o własnym pupilu, podpowiemy Wam, jakiego psiaka adoptować i jak się nim zająć, by stworzyć szczęśliwą rodzinę.

Wszystkie artykuły są tworzone przez nas, zespół Karmimy Psiaki, ekspertów współpracujących z naszą Fundacją oraz Przyjaciół akcji.

Mamy nadzieję, że znacie akcję nie od dziś – prosimy, zostawcie w komentarzu kiedy i gdzie usłyszeliście o Karmimy Psiaki po raz pierwszy – chcemy Was lepiej poznać 🙂

Sylwia2

Tagi
Pokaż wiecej

Paulina Wójtowicz

Od dziecka przez znajomych nazywana "psią mamą". Kocha zwierzęta, dobre filmy i podróże. Uwielbia pomagać innym. Wiceprezes Fundacji Sarigato.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close