PSIAKI DO ADOPCJI

Zapatrzony w człowieka Cymek. Czeka na miłość już 2 lata!

Cynamon to pies bez wątpienia wyjątkowy. A niestety wyjątkowym psom ciężko jest znaleźć równie wyjątkowych ludzi…


Gdy do nas trafił od razu zobaczyliśmy jego potencjał i błysk w oku. To pies, który kocha pracę z człowiekiem, liczy się dla niego tylko ukochana osoba. Ma psychikę zbliżoną do owczarka belgijskiego. Uczy się niesamowicie szybko i z wielką chęcią, a na spacerach nie odrywa wzroku od swojego przewodnika jakby pytał: „Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?”

Niestety ta bezgraniczna miłość do człowieka jest ciągłą przeszkodą w znalezieniu nowego domu.

Cynamonek traktuje człowieka jak zasób, bo człowiek jest jego i nikogo więcej. I nikt nie może mu go odebrać… Na szczęście zachowanie to jest już w pewnym stopniu skorygowane i doświadczona osoba da sobie z radę 🙂 Nie znaczy to, że Cymek nie znosi obcych, bo potrafi pięknie biegać i pracować także z nowo poznanymi osobami, kiedy nie musi akurat niczego pilnować 🙂

Cynamon przebywa w hoteliku szkoleniowym, gdzie z dużymi sukcesami pracuje nad swoim zachowaniem 🙂 Doświadczony opiekun poradzi z nim sobie bez większych problemów – Psiak pięknie czyta sygnały mu wysyłane. Ale czy taka osoba się znajdzie?

cynamon1

Jeśli chodzi o samo zachowanie w domu to Cynamon jest psem spokojnym i zrównoważonym.

Nie hałasuje, nie niszczy i zachowuje bezbłędnie czystość. W relacjach z innymi psami bywa natarczywy tylko w stosunku do dominujących, niekastrowanych samców. Znajdzie wspólny język ze spokojnym psem lub suczką.

W domu z ogrodem będzie na pewno bronił terenu, lubi poszczekać pod ogrodzeniem i pokazać, że to jego własność. Szczególnie, gdy ma kompana, który również lubi hałasować. Bardzo lubi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, jest psem cierpliwym, da sobie zajrzeć do ucha, oka czy pyska jeśli tylko komuś zaufa.

Na spacerach jest niesamowicie aktywny. Uwielbia biegać w towarzystwie człowieka!

Jest karny i przychodzi na zawołanie, ale w związku z zainteresowaniem zwierzyną dziką będzie trzeba mieć na uwadze, gdzie to bieganie się odbywa 🙂

Piesek obecnie ma około 4 lata i mieszka w okolicach Krakowa. W sprawie adopcji prosimy kontaktować się z wolontariuszką pod numerem: 531 788 371

12932647_805006646270775_5205169265718124318_n

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button