PSIAKI DO ADOPCJI

Zezia – brutalnie doświadczona przez los

Imię – Zezia

Wiek – ok. 8 lat

Waga – 16 kg

W jaki sposób trafiła do schroniska?

Zezia na pewno miała ciężkie życie. Zanim trafiła do schroniska błąkała się po Sokołowie i okolicznych wsiach w poszukiwaniu jedzenia oraz domu.

Na pewno wielokrotnie rodziła (ma bardzo wyciągnięte sutki), doznała zimna i głodu (stan jej uzębienia zębów przednich jest bardzo zły (specyficzna miazga). Nie wiem, co musiała wcześniej gryźć, może kamienie?

Charakter Zezi oraz stan zdrowia

ZeziaZezia dla osób odwiedzających schronisko jest pieskiem niezauważalnym. Siedzi skulona w budzie, boi się przy pierwszym kontakcie nowych osób, zwłaszcza mężczyzn. Wystarczy jednak okazać trochę cierpliwości i wtedy sama podchodzi do człowieka, przymilając się. Niestety na skutek trudnych warunków, w których bytowała, ma zwyrodnienia stawów oraz ma tzw. trzecią powiekę.

Próbowałam  i próbuję nadal zachęcać do jej adopcji, ale niestety jedyne, co słyszę to: jest stara, brzydka, z ułomnościami, po co komu taki pies!

Może Zezia urodą nie grzeszy, ale nadrabia wspaniałym charakterem. Uwielbia głaski, przytulanki oraz dawać buziaczki. Lubi przebywać z niektórymi pieskami, chociaż woli kontakt z człowiekiem. Gdy wolontariusze wypuszczają ją z kojca, aby pobiegała na placu z innym pieskiem, sunia w pierwszym odruchu całą uwagę skupia na człowieku. Podchodzi  i przymila się. Później dopiero podchodzi z zaciekawieniem do innych klatek z pieskami, ale gdy z powrotem widzi zainteresowanie wolontariuszy, przybiega i znowu się wdzięczy.

Zezia jest bardzo łagodnym pieskiem (opinia lekarza i wolontariuszy), nie przejawia najmniejszych oznak agresji, prędzej ucieknie i schowa się niż zrobi krzywdę człowiekowi.

Idealny dom

Najlepszy dom dla Zezi to dom z podwórkiem, gdzie będzie miała swój kącik. Najlepiej, aby nie było w nim dużo schodów – z racji zwyrodnień stawów. Dom, w którym poczuje się bezpiecznie i będzie kochana.

Zezia jest pieskiem wyjątkowym, bardzo potrzebującym bliskości i kontaktu z człowiekiem. Taki pies długo nie wytrzyma w schronisku.

 


Kontakt w sprawie adopcji

e-mail: dorotaok5@wp.pl

tel.: 663 143 787


Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close